Pagina 1 van 4

Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 04 jun 2014 20:30
door asiantjen
Hi,

Van gisteren staat er een bloem open op mijn Strelitzia , de plant staat al van half maart buiten ,heeft in de winter in de garage bloemknoppen aangemaakt en die gaan nu met het komend warme weekend open komen :thumb_up:

Afbeelding
Afbeelding

grt

Etienne ;)

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 04 jun 2014 21:28
door roellus
super, op hoeveel graden heb jij jou Strelitzia overwinterd ?
en was dat op een lichte of donkere plek,


Gr. roel

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 04 jun 2014 21:34
door asiantjen
Roel ,

In de garage is het in de winter rond de 10 a 12 graden ,als het vriest buiten zakt daar ook wel de temp tot een 7 graden , de garage word niet verwarmd , komt wel ten goed voor bloemknop prikkeling ,ze staan 1.5 m van een raam tussen nog andere planten ,echt veel ligt hebben ze niet nodig ,wel een koele plaats en goed drooghouden

grt Etienne ;)

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 04 jun 2014 21:40
door roellus
Ik wil die van mij ook in de garage gaan overwinteren, maar daar zakt de temp. naar 5 graden. Ik weet niet of dat te koud gaat worden ?

Gr. roel

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 04 jun 2014 22:23
door Troy
5 graden is prima Roel, iets kouder kan ook nog wel maar dan krijg je wel wat samengeknepen blad en vlekken.

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 05 jun 2014 09:44
door asiantjen
Dat moet ook lukken op 5 graden ,wel droog houden en regelmatig luchten , anders is er kans op kleine wit-grijze schild luis

Grt Etienne ;)

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 05 jun 2014 16:45
door asiantjen
Nog een tip voor de bloem te beschermen tegen regen ,als uw plant buiten staat is er veel kans dat het er eens op regent , het is namelijk zo dat de bloem geen nat of vocht mag krijgen ,wil je ze zolang mogelijk mooi in kleur houden ,komt er nat aan ,dan krijgt ze snel een soort schimmel en dan verschijnen er bruin-zwarte vlek puntjes op de oranje bloem blaadjes ,ik los het probleem simpel op .

Naast de stengel plaats ik een bamboe stokje met twee wasknijpers , zorg dat het stokje boven de bloem uitsteekt , dan doe ik er een doorschijnend plastiek zakje over en maak dat ook nog eens vast met een wasknijper tegen het wegwaaien , zorg dat het plastiek zakje onderaan open is voor ventilatie , bij droog een mooi weer doe ik het snel weg , zo kan je enkele weken en lang van je bloemen genieten :thumb_up:
Afbeelding
Afbeelding

mvg

Etienne :thai: ;)

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 05 jun 2014 19:21
door oktober07
Mooi hoor !!!
Gr
Johan

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 05 jun 2014 21:16
door asiantjen
Bedankt Johan :thumb_up:

Grt

Etienne ;)

Re: Strelitzia buiten in bloei

BerichtGeplaatst: 05 jun 2014 21:24
door Rico
Erg mooi! En vooral ook een goeie tip :thumb_up: