Pagina 1 van 1

Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 21 apr 2010 11:31
door turtleboy
Wie heeft deze banaan al buiten staan?ik durf het eerlijk gezegd nog niet omdat de kans op vorst in het zuiden nog vrij groot is.Plant staat binnen op een slaapkamer maar begint nu flink te groeien,hoop wel dat het weer qua temperatuur wel wat beter gaat worden anders krijg ik de plant niet meer zonder schade naar beneden.

grt,Bert

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 21 apr 2010 11:36
door lapalmeraie
Ik wacht er nog even mee hoor. Van donderdag op vrijdag is er bij mij kans op nachtvorst :evil:
Het zal dus pas echt aan het einde van de maand worden.
Mijn maurelli is trouwens nog niet aan het groeien... :|

Misschien kun je 'm wel alvast beneden zetten voor een weekje?
Dan kun je hem zo makkelijker buiten krijgen.

Vrgr
Niek

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 21 apr 2010 23:51
door turtleboy
Beneden zetten is geen optie dan moet ik de plant al in de huiskamer plaatsen en dat zal de vrouw niet zo fijn vinden staan al genoeg planten.Houd de plant in ieder geval nog binnen tot na de ijsheiligen.
Dat gaat nog wat worden als deze jongen nog groter wordt maar dat zijn zorgen voor later.

grt,Bert

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 22 apr 2010 04:51
door Dimi Exotisch Hofke
De mijne staat ook nog steeds binnen in de (donkere) garage ! De musa's staan al 14 dagen uitgeplant en hebben alleen wat last van de brandende zon (verbrand), de Ensete's durf ik ook nog niet buiten zetten door de koude nachten al heb ik wel ook al een maurelli uitgeplant als test en deze blijkt toch ook geen of weinig last te hebben van de koude nachten, begint nu stillaan zeer langzaam te groeien terwijl mijn dikke maurelli binnen al op omploffen staat van de groei !
Mijn Glaucum gaat nu zijn derde jaar in, vorig jaar was die bijna volledig weggerot en moest die letterlijk terug helemaal van nul beginnen maar dit jaar is die zo goed als onaangeroerd gebleven en heeft hij zijn dikke stam (80cm hoog, 25cm diameter) kunnen behouden, ik ben dan ook heel erg benieuwd hoe groot die dit jaar zal worden ! :mrgreen:
Mijn Glaucum is trouwens mijn aller allereerste banaan en dus ben ik er heel erg aan gehecht, deze heb ik in 2008 gekocht bij Tropical Bart van hier op het forum, toen stond zijn mooie grote Maurelli nog in de tuin !! 8-)
Vanaf dit weekend zou het warmer worden, vooral de nachten moeten warmer, als dit volgende week ook zo blijft (warmere nachten) dan denk ik dat ik de Ensete's tegen zondag ook ga uitplanten.

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 22 apr 2010 09:27
door Pietn
Idem hier als de warmere nachten volgende week blijven aanhouden gaat de maurelli ook de aarde in!
Ben blij dat zen spint verdwenen is!

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 22 apr 2010 11:31
door Patty
Ik sleep de Maurelli al 3 weken van buiten naar binnen en weer terug! Dat beginnen ik zat te worden, vanaf zaterdag gaan de nachttemperaturen omhoog, zodra die hier boven de 5 graden blijven, ga ik 'm ompotten en blijft hij voorgoed buiten.
Nog effetjes!
Patty

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 22 apr 2010 13:08
door amourath
Patty schreef:Ik sleep de Maurelli al 3 weken van buiten naar binnen en weer terug!


Je bent niet de enige... idem bij mij, en niet enkel de maurelli... ook de basjoo's in pot, de velutina, alle canna's, de kleinste palmen,... maar vanaf zaterdag blijft alles ook buiten hoor! 8-)

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 22 apr 2010 14:08
door barre
zaterdag wordt alles, maar dan ook alles in volle grond gezet... een 220 canna knollen, 6 ensete maurelli, 3 basjoo's, groene ventricosum, datura's,sikkimenis,cavendisch,dahlia's,olijfboom, dicksonia,...

gaat een werkje worden vrees ik.... :-))

Ze voorspellen tt en met 5 mei snachts minimum 6 graden in de kempen, het zou willen lukken dat het tussen 5 mei en de ijsheiligen nog gaat vriezen.

Re: Ensete Glaucum

BerichtGeplaatst: 23 apr 2010 12:10
door Patty
Dat wordt zweten! Succes!
Patty