Pagina 1 van 1
Heliconia

Geplaatst:
26 mei 2018 22:43
door Gino en Evelien
Hallo,
ik heb sinds vorig jaar een klein plantje van de Heliconia. Deze heeft de winter prima doorgekomen, en heeft een 2 groeipunt zichtbaar gemaakt. De plant staat warm en relatief vochtig.
Deze soorten groeien hoogstwaarschijnlijk traag?
Iemand met tips, ideeën, of andere..., laat je horen.
Dank u!
Re: Heliconia

Geplaatst:
28 mei 2018 10:06
door hoekievld
Hi Gino,
Ik heb vorig jaar wat scheuten van de Heliconia rostrata op de kop getikt en warm overwintert. Hij heeft in 2 weken 6 nieuwe scheuten gemaakt en 1 oudere stam is weer uit gaan lopen. 3 grotere stammen laten nog op zich wachten. De groeisnelheid is redelijk maar niet te vergelijken met een Musa, eerder met een Strelitzia reginae.
Mijn tip is: Geef ze niet teveel voeding, houd de grond vochtig in de warme maanden maar niet te nat. half zon/schaduw is perfect.
Zorg dat het water goed weg kan lopen want wortelrot komt snel om de hoek kijken
Re: Heliconia

Geplaatst:
28 mei 2018 12:29
door marinus
Heb je er foto's van
Re: Heliconia

Geplaatst:
28 mei 2018 12:34
door hoekievld
marinus schreef:Heb je er foto's van
Hi Marinus, is dit voor mij bedoeld of voor Gino

?
Re: Heliconia

Geplaatst:
28 mei 2018 15:58
door marinus
voor hoekievld
Re: Heliconia

Geplaatst:
29 mei 2018 17:16
door hoekievld
Re: Heliconia

Geplaatst:
30 mei 2018 01:09
door marinus
mooie plant gekocht bij ziara?
Re: Heliconia

Geplaatst:
30 mei 2018 09:19
door hoekievld
Uhm nee vorig jaar bij iemand van de facebook groep gekocht in Nieuwegein opgehaald. Deze komt uit Madeira, was toen een Rhizoom met 2 uitlopers. En nu al een redelijke bos met veel uitlopers, alleen de overwinterde stammen willen nog niet echt op 1 na.