Pagina 1 van 1
Musa bruine randen

Geplaatst:
19 nov 2018 22:45
door LeaSophie

- IMG_3699.jpg (23.38 KiB) 3673 keer bekeken

- IMG_3701.jpg (29.59 KiB) 3673 keer bekeken

- IMG_3700.jpg (51.24 KiB) 3673 keer bekeken
Hoi allemaal,
Ik heb sinds 1,5 jaar een musa (ik weet niet precies welke, zie foto's).Hij staat voor een raam op het westen omdat hij daar het meeste licht krijgt) en voor een verwarming. Echter hebben de bladeren sinds een paar maanden al bruine randen, en niet alleen de onderste ,maar ook de bovenste bladeren. De onderste bladeren worden nu ook sneller dan normaal lelijk. Ik heb hem regelmatig water gegeven, nu wat minder omdat het winter is, en sproei ook minstens een keer in de week. Ik heb geen idee waar het aan ligt, hebben jullie enig idee of tips?
Hoor het graag

Alvast bedankt,
Lea
Re: Musa bruine randen

Geplaatst:
19 nov 2018 22:55
door Dennis_S
Spint.
Re: Musa bruine randen

Geplaatst:
22 nov 2018 16:07
door Bonne
Ik vraag me af Dennis of dit spint is?
Lea heb je aan de onderkant van het aangetaste blad webachtig materiaal zitten en zie je kleine beestje lopen?
Re: Musa bruine randen

Geplaatst:
26 nov 2018 12:12
door B.a
Dat vraag ik me ook af bonne, dit lijkt op te droge lucht als ik het zo bekijk. Het lijkt erop dat het toch komt doordat de plant tegen een radiator staat. Die geeft een erg droge lucht en wellicht kan dat het probleem zijn..
Re: Musa bruine randen

Geplaatst:
29 nov 2018 16:38
door LeaSophie
Nee, dat webachtige materiaal zie ik niet echt en beestjes ook niet. Wel krijg ik een soort wit poeder aan mijn vingers als ik de stam aanraak.
Er komen ook steeds nieuwe bladeren, alleen is dat nu gestopt en rolt het nieuwste blad zich niet uit.
Kan hem wel bij de radiator weghalen, alleen krijgt die dan ook minder licht... is dat erg in de winter?
Re: Musa bruine randen

Geplaatst:
29 nov 2018 18:52
door Bonne
Hey Lea,
Ik neig dan ook naar te droge lucht. zelf zou ik hem laten staan, mits je elke dag of om de dag even de bladeren besproeit tegen de droge lucht.
Dat witte poeder heeft ook mijn Bananen, heel normaal.
Dat de groei gestopt is, heeft met licht tekort te maken. Zet eens streepjes op de nieuwe sigaar, en kijk in een aantal dagen hoever het blad omhoog is gekomen. kan namelijk zijn dat de groei sterk verminderd is, en nog wel heel langzaam verder gaat?
Bij complete stilstand kan verstopping optreden.
succes!
Re: Musa bruine randen

Geplaatst:
29 nov 2018 21:16
door Dennis_S
Dat witte poeder zou ook wel eens dus van spint kunnen zijn. Het zijn de honderden vervelhuidjes van spint, dat zou het kunnen zijn. Heb je al eens met een loep die bladeren bekeken? De spinnetjes zijn echt heel klein. Droge lucht zou ook goed kunnen, begrijp me niet verkeerd, maar spint vaart wel bij droge lucht en ook dan kunnen de bladranden verdrogen. De oplossing is in beide gevallen dezelfde: zorgen voor veel vochtiger lucht. En de inhoudende groei is normaal voor deze soort in de winter. In die zin normaal, omdat het het gevolg is van te weinig licht. Het helpt om de plant op de meest lichte plek in je huis te zetten. Onder een dakraam is ideaal en als je dan ook de luchtvochtigheid omhoog brengt, groeit de banaan gewoon door.