wie heeft er vruchten aan de Musa Dwarf Cavendish gehad?

Geplaatst:
21 mei 2012 17:00
door muldino
Hallo,
ik heb laatst een kleine Musa Dwarf Cavendish gekocht,
en ik zou graag willen weten of er iemand al eens vruchten of een bloem aan een Musa Dwarf Cavendish heeft gehad.
Graag ook lengte van de plant.
Heeft er iemand toevallig nog tips voor deze plant? En wanneer beginnen ze uitlopers te vormen?
Alvast bedankt,
mvg Thijs
Re: wie heeft er vruchten aan de Musa Dwarf Cavendish gehad?

Geplaatst:
09 jun 2012 00:03
door prutser 2
hallo,
meestal wordt een musa dwarf cavendish niet zo hoog,ongeveer een meter stam hoogte,soms ook lager,in de tropen waar ik ze regelmatig zie,,bloeien die binnen een jaar al,maar daar is het dag en nacht erg warm ,en je ziet ze werkelijk ook groeien,ik heb daarvan ook stekken mee genomen,en merk dat alles hier veel trager gaat,om dan niet over de winter te spreken,dus zou het hier in gunstige geval 3 jaar duren ,maar alles hangt af van verzorging en warmte en licht,in een verwamde kas zou het mogelijk kunnen zijn in een of 2 jaar bloei en vruchten te krijgen,,,,,warmte ,licht,voeding,zijn de ingrediente voor een snelle bloei,,en ,,,geduld,,mvg paul,,oja over die uitlopers,,die vormen bij de musa dwarf cavendish nogal erg snel,als de plant het naar zijn zin heeft,en dan meestal met meerdere uitlopers tegelijk,,,
Re: wie heeft er vruchten aan de Musa Dwarf Cavendish gehad?

Geplaatst:
09 jun 2012 08:22
door TropiRo
Ik heb in het verleden de dwarf cavendish vaak in bloei gehad maar de laatste 4 jaar niet meer.
Als er bloeid was de stam tussen de 90 en 140 cm hoog en de leeftijd tussen de 4 en 6 jaar oud. De planten die uit weefselkweek komen ( bijna alles) vormen op zeer jonge leeftijd al scheuten, kan zelfs al na een paar maanden gebeuren.
In de tropen/ subtropen waar ze gekweekt worden om hun bananen bloeien ze tussen de 16 en 18 maanden in ons klimaat wordt dat tussen de 4 en 6 jaar, het verschil zit in de groeitijd, in de tropen/subtropen is het continu warm en is er veel zon wij hebben maar een echte groeitijd tussen de 2 en 4 maanden.
Verzorgingstip zijn: vochtig houden, veel licht, hoge temperatuur en veel bemesting. Tijdens de winter weinig vocht, geen bemesting dit omdat er te weining licht is in combinatie met de temperatuur.
Re: wie heeft er vruchten aan de Musa Dwarf Cavendish gehad?

Geplaatst:
09 jun 2012 09:32
door maarten23
Ik heb mijn musa dwarf al enige jaren en nog steeds geen vruchten gehad.