Pagina 1 van 1
Cordyline in bloei

Geplaatst:
15 jun 2023 00:01
door Filmo
Betekent bloei hierbij dan ook steeds splitsing zonder meer? Geen mogelijkheid om hem single te houden...?
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
15 jun 2023 00:46
door draco
In mijn ervaring is de kans groter dat de nieuwgroei single blijft dan dat er meer uitgroeien. En als je geen vertakte kroon wenst, kun de meerdere zijscheuten verwijderen. Hier bloeit Cordyline australis "Torbay Dazzler' voor de derde of vierde keer. Aan de stam zijn lidtekens van eerdere bloei te zien. Na de apicale bloei duurt het wel een jaar voor de plant goed is hersteld.
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
27 jul 2023 12:10
door Filmo
Mooi Draco
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
27 jul 2023 23:12
door Yellow
Heeft er iemand een cordyline indivisa ( met breed blad) in de volle grond staan en wat zijn de ervaringen en waar kan je die kopen?
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
28 jul 2023 12:52
door etienne
In de Ikea stonden er deze week.
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
28 jul 2023 16:59
door Yellow
Dat is volgens mij geen indivisa maar een australis
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
29 jul 2023 00:38
door draco
Yellow schreef:Heeft er iemand een cordyline indivisa ( met breed blad) in de volle grond staan en wat zijn de ervaringen en waar kan je die kopen?
Cordyline indivisa wordt nog zelden aangeboden. Achat-Vente-Palmiers verwacht de indivisa binnenkort, maar dat kan nog wel even duren. De verzorging is lastiger dan van de australis. Ik heb het een aantal malen geprobeerd in kuip. Die sneuvelden na een aantal jaren door voetrot. De Groene Prins heeft indivisa in zijn tuin gehad maar die heeft het ook niet overleefd.
https://www.achat-vente-palmiers.com/en ... r-2_litres
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
29 jul 2023 11:52
door Yellow

- 0C397CFC-6673-4911-B508-14DB0D415DDF.jpeg (150.01 KiB) 8992 keer bekeken
Deze soort bedoelde ik, zelf heb ik hem ook al eens gehad maar dat is vele jaren geleden, maar toen kon ik hem ook niet overhouden. In de zomer stond hij buiten maar in de winter haalde ik hem binnen in de serre
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
30 jul 2023 00:40
door draco
Cordyline indivisa heeft een onderscheidende nervatuur met name de oranjegele middennerf.
Bovenstaande afbeelding doet me eerder aan een Yucca sp. denken? Heb je misschien een detail afbeelding van het blad?
https://artandscienceofhorticulture.wee ... ivisa.html
Re: Cordyline in bloei

Geplaatst:
30 jul 2023 14:09
door Yellow
Nee ik heb geen detail foto want ik heb die foto genomen in de efteling