Pagina 1 van 1

HELP mishandelde yucca

BerichtGeplaatst: 01 jun 2013 19:16
door Esth0r
Ik houd erg van veel planten in mijn huis, er is alleen één probleem: ik heb gifgroene vingers.
vandaag ging ik mijn yucca's even buiten zetten en tot mijn grote spijt botste ik met één van mijn planten ergens tegen aan, met als gevolg dat 2 van de 3 "pluimen"(?) aan de bovenkant afbraken, komt dit nog goed? is er iets dat ik kan doen om te zorgen dat het goed komt?

Afbeelding

Afbeelding

ik baal er bestwel van, ik ben dan ook aan het sparen om alles in een pot met een automatisch bewateringssyteem te zetten

nog een vraag die ik heb: waardoor gaan de bladeren van mijn yuccas krullen? krijgen ze te veel of juist te weinig water?

Re: HELP mishandelde yucca

BerichtGeplaatst: 01 jun 2013 21:00
door pevano
Dit is volgens mij geen Yucca maar een Dracena. Die stammen kunnen weer opnieuw uitlopen, dus het kan goed komen.

Peet

Re: HELP mishandelde yucca

BerichtGeplaatst: 01 jun 2013 21:16
door homer
ik zou hem zomers buiten zetten uit de zon!! volgens mij heeft ie te lang te donker gestaan! eigenlijk is ie op sterven na dood en rijp voor de vuilnisbak en een frisse nieuwe kopen voor een paar euro eentje waar je vrolijk van wordt!

Re: HELP mishandelde yucca

BerichtGeplaatst: 01 jun 2013 21:46
door s.janssen
Als ik het blad zie neig ik meer naar een Yucca elephantipes, misschien combinatie te snel buiten gezet welicht met te veel zon willen sommige bladeren gaan verkleuren en krullen.

Misschien heb je een duidelijker foto van de gehele plant, het blijf lastig om te zien wat voor plant het werkelijk is.

Je zou de kapotte stammen terug kunnen snoeien tot het stevige gedeelte, geduld is hier wel het sleutelwoord voor, dit kan zeker paar maanden in beslag nemen.

Re: HELP mishandelde yucca

BerichtGeplaatst: 01 jun 2013 22:14
door Esth0r
het was vandaag bewolkt, dus dacht ik dat de zon niet al te intens zou zijn :oops:
op het stickertje op de pot staat alleen maar: yucca

Afbeelding

Re: HELP mishandelde yucca

BerichtGeplaatst: 01 jun 2013 22:22
door Esth0r
homer schreef:ik zou hem zomers buiten zetten uit de zon!! volgens mij heeft ie te lang te donker gestaan! eigenlijk is ie op sterven na dood en rijp voor de vuilnisbak en een frisse nieuwe kopen voor een paar euro eentje waar je vrolijk van wordt!


punt gemaakt!

Re: HELP mishandelde yucca

BerichtGeplaatst: 02 jun 2013 00:51
door Rob
Die loopt op 100% zeker weer uit, net onder de breukplek /vgergelijkbaar met de zij/uitloper aan de hoofdstam.
In ernstige gevallen kun je ze volgens mij zelfs gewoon snoeien met een goede snoeischaar en dan lopen ze ook weer uit (ervaring mee, in mijn geval waren de stelen zo langgerekt vanwege de donkere groeiplek dat de hele plant gewoon kapseisde).

Mijn advies zou zijn hem op een beschutte plek in de schaduw te houden buiten, owel gewoon binnen in een redelijk lichte hoek.

Laatste tip: 9 Juni, Forum Uitstap naar Dracaena kwekerij, echte experts, die zullen het wel weten!