Pagina 1 van 1

Yucca ziek?

BerichtGeplaatst: 10 sep 2013 22:30
door Bergmaas
Hoi,

Ben nieuw hier op het forum; hoop dat jullie me kunnen helpen met het volgende:

Wij hebben hier sinds een paar maanden een grote yucca elephantipes (+/- 1,80m hoog) met meerdere vertakkingen (zie foto 2). De plant staat in een hoek bij het raam; niet in direct zonlicht, maar ook niet al te donker. De plant krijgt éénmaal per week een scheut water (ongeveer 0,5L).

Bij twee van de wat kleinere stammen aan de 'achterkant' van de plant gaat het mis bij nieuwe bladvorming aan de groeipunten: de jonge bladeren voelen ietwat vochtig, bevatten een witgrijze, 'stoffige' waas en zijn bruin (zie foto 1). De andere bladeren zien er nog prima uit en de stammen voelen verder stevig aan.

Heeft iemand enig idee wat er aan de hand kan zijn met de plant, en of ik hier iets aan kan doen? Alvast enorm bedankt voor jullie reacties!

Re: Yucca ziek?

BerichtGeplaatst: 10 sep 2013 22:32
door Ivan
ik gok zomaar teveel water

Re: Yucca ziek?

BerichtGeplaatst: 10 sep 2013 22:39
door jos944
teveel water en te kleine pot

Re: Yucca ziek?

BerichtGeplaatst: 10 sep 2013 23:43
door Rob
Hi Bergmaas!
Welkom op het forum.

Hierboven gegeven diagnose lijkt ook mij juist.
Als een speer verpotten naar grotere bak met afvoergaten onderin en schotel.
Een paar weken geen water geven.
Kon wel eens vreemd ruiken onderin je huidige pot... ;)

Re: Yucca ziek?

BerichtGeplaatst: 11 sep 2013 21:38
door Bergmaas
Bedankt voor de reacties!