Pagina 1 van 1

Trachycarpus fortunei gaat slecht

BerichtGeplaatst: 02 mei 2015 20:27
door Vempie
Beste allemaal,

k heb 3 jaar geleden een palm gekocht, die in de volle grond staat.

Maar hij doet t steeds slechter.

Is geplant met goeie laag hydro korrels en Mediterraan aarde.

Krijgt wanneer t moet Mediterraan voeding.

De buitenste bladeren worden steeds slechter. Krijgt wel meerdere nieuwe speren. Maar ook deze zijn wat gelig al.

Hoe kan ik weten of de palm te nat staat? Ons grond water staat vrij hoog. Mocht dit het geval zijn, hoe zou ik voor betere afwatering kunnen zorgen?

Of dat t ijzer gebrek is?

Niet goed geworteld na t planten? Is dat mogelijk? Zo jah wat is dan de oorzaak? En wat is dan de eventuele oplossing?

Heel erg bedankt alvast! Vempie

Re: Trachycarpus fortunei gaat slecht

BerichtGeplaatst: 04 mei 2015 22:45
door Toppalm
Hi,

Het kan meerdere oorzaken hebben, misschien kan je voor de zekerheid de plant uitgraven en de wortels bekijken.
Eventuele rotte/te natte wortels (deze stinken vaak) wegknippen.
Dan opnieuw planten met nieuwe aarde, en plaatsen op een verhoging zodat het overgrote deel van het water wegloopt van de palm, let er wel op dat de palm genoeg water blijft krijgen, te weinig kan soms net zo erg zijn als te veel.
Mocht je een te hoge waterstand hebben pak er dan eens een grondboor bij, ga daarmee zo diep mogelijk kans is groot dat je op een kleilaag stuit die moeilijk water doorlatend is (ervaring had ik zelf). Als je daar doorheen komt loopt het water makkelijker weg.

Misschien dat je ook wat meer foto's van het probleem kan plaatsen.

Andere meer logische reden is de onderstaande.
De bladeren van palmen kunnen lichtgeel worden, terwijl de bladaanzet langs de stengel wel groen is. Dit verschijnsel is een gevolg van ijzergebrek. Ijzergebrek(chlorose) treedt vooral op als de grond kalkrijk is of een hoge pH(zuurgraad) heeft. Een gift ijzer is dan op zijn plaats. Op gronden die juist lichtzuur tot zuur zijn (lage pH), kan een palm magnesiumgebrek vertonen. Ook in dit geval wordt de bladkleur lichtgroen tot gelig groen. Een bemesting met magnesium is dan nodig.

Je kan misschien een Fertometer aanschaffen die leest de zuurgraad in de grond af...dan weet je meteen hoe het zit.

Succes!! :thumb_up:

Re: Trachycarpus fortunei gaat slecht

BerichtGeplaatst: 05 mei 2015 00:51
door Rob
Ik ben bang voor overbewatering.
Je grondwater (zie aan sloot) staat erg hoog en daar komt bij dta de palm volgens mij in de tegels staat..dat betekent dat lokaal ook alle regenwater in die kleine oppervlakte terecht komt.
Een grondboring doen (voorzichtig) lijkt me geen gek idee. Als ie redelijk droog is, dan laten staan en verder zoeken.

Zou ook nog wel eens een kleikluit kunnen zijn. Ik heb de mijne recentelijk afgevoerd - na 4 jaar sukkelen gaf ie die geest: bij uitgraven bleek waarom: de wortelbal was een grote klomp rode klei.

Uitgraven en oppotten (tot je de oorzaak kent) is ook een optie.

PS: die palm op de achtergrond ziet er ook niet echt okselfris uit, dus het lijkt me wel iets meer structureels.