Pagina 1 van 1

Trachycarpus te droog of te nat?

BerichtGeplaatst: 31 aug 2021 20:54
door PeterHoofddorp
Trachycarpus fortunei, staat in de volle grond. Stam 1 meter. Geplant in maart 2021.
Met zwaarbewortelde kluit in de grond geplaatst. Niet losgemaakt.
Heeft al enkele jaren bij mij in pot op het terras gestaan.
Groeit nu met veel enthousiasme, sinds maart al 5 nieuwe bladeren ofzo.

Als de 'vingers' van de bladeren samenknijpen, vooral de nieuwste bladeren, en er verschijnen dorre puntjes aan de uiteinden van de oudere bladeren, zou dat kunnen beduiden teveel of te weinig water? Zelfs nu met de vele buien giet ik nog regelmatig als de grond wat droog aanvoelt. Ik hou de grond altijd vochtig, zeg maar.
Eerder in deze zomer zag ik de speren best wel flink uitgroeien voor het blad zich ontvouwde, met flinke bladstelen, tot ruim in de kroon of erboven. Nu bemerk ik dat de bladeren eerder ontvouwen, bladstelen nog helemaal binnenin, en blad net boven het punt waar bladeren verschijnen/de groeipunt.

Iemand een idee? Te weinig water? Te veel water?

Re: Trachycarpus te droog of te nat?

BerichtGeplaatst: 01 sep 2021 00:06
door draco
Het knijpen van de bladslippen wijst op watergebrek. Te weinig water is op te lossen. Teveel water kan betekenen dat de wortels het niet (meer) goed kunnen opnemen en mogelijk aangetast zijn? In een normale zomer geef je een kuipplant niet snel teveel water als de aarde licht van kleur is en droog aanvoelt. Als het water eronderuit wegloopt geef je genoeg.

Re: Trachycarpus te droog of te nat?

BerichtGeplaatst: 01 sep 2021 22:03
door Rob
Peter,
Klinkt idd als te weinig. Niet dat de grond te droog is, maar het niet opnemen van het water.
Ik denk dat ie meer bezig is met wortelgroei, de groei zal daardoor wsl tijdelijk ff afnemen.
Hij moet gewoon eerst aanpassen in volle grond - ik heb palmen gezien die er meer dan 1 jaar over deden, en die halve uitgroei is imo een typisch symptoom van palm in de aanpassing.


Laten staan, blijven wateren zodat de grond iig vochtig blijft.
Met de koudere periode voor de boeg neemt ook de behoefte voor water al af.
Eventueel beschermen mocht de winter serieus worden!
:thumb_up:

Re: Trachycarpus te droog of te nat?

BerichtGeplaatst: 01 sep 2021 22:35
door PeterHoofddorp
Ja, dacht hetzelfde.
de anderen groeien als gekken. Ene nieuwe blad na de andere, welliswaar ook zelfde tijd geplant, een duidelijk verschil. Zelfs de wagnerianus en princeps groeien erg goed.
Alleen de kleine Trachycarpus waarvan niet bekend wat het nu eigenlijk is, idioot grote bladeren, blauw met zilver aan onderzijde doet nog helemaal niets. Echt bijna niets. Maar deze had ook bijna geen wortels toen ik m plantte. Die is dus druk met wortels maken. Als dat eenmaal gaat groeien moet het erg mooi worden , verwacht ik.

Ik blijf wateren als dat nodig is. Ik hou ze in de gaten.