Pagina 1 van 1
Albizia

Geplaatst:
17 aug 2024 07:05
door guardian1967
Hallo allemaal,
dit jaar is toch geen al te best jaar voor mijn albizia in de tuin.
De ene grote die ik heb en altijd vol bloemen staat, verliest nu massaal bladeren, geel worden en afvallen. Ik had die ook vastgebonden en sinds een maand de draad verwijdert, volgens mij heeft dit de sapstroom te sterk doen toenemen waardoor er ook sap langs de stam sijpelt. Heeft trouwens een heel rare geur, dacht eerst dat de buurman chloor in zijn zwembad had gedaan, maar blijkbaar ruikt het sap zo. Zou het kunnen dat de massale regenval de boosdoener is? Heb zelfs nog extra water gegeven enkele dagen geleden bij de hete dag toen. EN zit nu ineens ook vol met wantsen die waarschijnlijk op deze geur en sap afkomen
Re: Albizia

Geplaatst:
19 aug 2024 12:04
door palmfreakz
Hier doet de albizia het dit jaar ook slecht.
Heeft een hele tak afgestoten aan de schaduwkant waardoor de vorm niet mooi meer is.
Daarnaast weinig bloemen dit jaar en ook laat in blad.
Re: Albizia

Geplaatst:
19 aug 2024 13:23
door lapalmeraie
Hier doet hij het juist heel goed. Andere jaren heb ik beduidend meer bladverlies.
Vooral droogte is een dingetje merk ik en zo lang is het hier nu ook niet warm/droog geweest dit jaar.
Re: Albizia

Geplaatst:
19 aug 2024 21:28
door draco
Hier in Flevoland doen de Ivy's het ook uitstekend op de immer vochtige zeeklei. Enig nadeel de bomen zijn inmiddels zo hoog dat ik een verrekijker nodig heb om de bloemen te zien.

Re: Albizia

Geplaatst:
19 aug 2024 23:13
door PeterHoofddorp
Ik heb er 3.
Eentje heeft tot 2x toe al het blad verloren. Oorzaak onbekend. En die was zo prachtig in blad! Bloemknoppen er al in, en ook verloren. Geen idee hoe dit kan. Als deze Albizia dit volgeend seizoen weer heeft, gaat ie eruit en zet ik wat anders neer.
De 2 anderen geen last. Gewoon in blad, nog geen bloemen want nog jong.
Re: Albizia

Geplaatst:
20 aug 2024 12:02
door lapalmeraie
draco schreef:Hier in Flevoland doen de Ivy's het ook uitstekend op de immer vochtige zeeklei. Enig nadeel de bomen zijn inmiddels zo hoog dat ik een verrekijker nodig heb om de bloemen te zien.

Idem hier
Vanuit het velux raam kan ik er wel nog van genieten
Ook qua snoeien wordt dat wel een dingetje.
Re: Albizia

Geplaatst:
21 aug 2024 07:26
door guardian1967
De ene zegt water teveel en de andere water te weinig lol
Re: Albizia

Geplaatst:
21 aug 2024 08:43
door lapalmeraie
We zegt te veel water?
Bij Han op vochtige klei doen ze het super en bij mij ook in nattere zomers.
Hier een fotootje van vorige week;

Re: Albizia

Geplaatst:
21 aug 2024 11:11
door draco
Kleigrond kan veel water opnemen en houdt het lang vast. De meeste planten houden niet van extremen. Ze gedijen het beste bij een constante vochttoevoer. Het Horsterwold dat grenst aan onze achtertuin is een uitgestrekt loofbos. Na de overvloedige winterregens stond het waterpeil er dusdanig hoog dat bij bomen en struiken de wortelharen verrotten. Als gevolg daarvan verloren ze al vroeg in de zomer hun bladeren.
Re: Albizia

Geplaatst:
25 aug 2024 22:02
door Rob
Hier had de bodem voordeel van de vele regenval.
Mijn zanderige bodem droogt vrij snel uit. \
Gevolg is dat sommige planten het erg slecht doen, behalve dit jaar.
Bamboes waren spectaculair dit jaar, maar ook alle Albizis waren beduidend in meer hun nopjes met de natte condities!