Pagina 1 van 1

Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 27 aug 2010 16:13
door Yvette
Mijn mooie plant heeft sinds een paar maanden last van honingdauw. Ik kan nergens een beestje vinden dat de veroorzaker kan zijn. Niet op de stam en niet in de aarde. In de aarde zie ik wel hele kleine, witte soort spinnetjes, maar ik las ergens dat deze de aarde goed houden omdat ze leven op schimmels.

Inspuiten met Pokon tegen hardnekkige insekten heeft niet geholpen.
Inspuiten met oplosbaar spul tegen luis en witte vlieg bleek te agressief (mijn schuld)

Van het laatste werden de bladeren geel en uiteindelijk heb ik het groen afgeknipt. Gelukkig komen er prachtige nieuwe scheuten uit. Alleen, ze zitten meteen weer onder de honingdauw.

Weet iemand wat er aan de hand kan zijn, en kent iemand de plant misschien. Hij is wel onherkenbaar doordat het groen is afgeknipt.
0012.JPG
0012.JPG (134.89 KiB) 4770 keer bekeken
0022.JPG
0022.JPG (20.66 KiB) 4770 keer bekeken
0062.JPG
0062.JPG (58.98 KiB) 4770 keer bekeken

Re: Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 27 aug 2010 19:06
door lapalmeraie
Hallo Yvette

Je eerste berichtje zie ik dus welkom op het forum :D

Aan de stam te zien zou ik zeggen een Yucca.
En honingdauw wordt volgens mij over het algemeen veroorzaakt door schild- of dopluis.
Die zitten op de bladeren waar ze leven van de sapstroom van de plant.

Heb je het blad al eens goed geïnspecteerd?
Ze zijn heel onopvallend hoor.

De witte beestjes in de aarde zijn springstaartjes.
Witte (of rode) spinnetjes (= spintmijt) op het blad is dan weer wel schadelijk.

Vrgr
Niek

Re: Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 28 aug 2010 15:10
door Yvette
Hoi Niek,

Bedankt voor je reactie. Ben inderdaad nieuw hier, leuk om te zien welke vragen er allemaal gesteld worden.

Mijn plant is geen Yucca. Het viel me al op dat de stam erop lijkt, maar het blad is heel anders. Dat is alleen niet te zien op de foto. Zodra de plant wat meer gegroeid is, probeer ik het met een nieuwe foto want ik zou echt heel graag weten hoe hij heet.

Vanmorgen de plant meegenomen naar het tuincentrum waar hij vandaan komt. Daar wisten ze de naam ook niet. Het is al een tijdje geleden dat ze de plant hadden, nu hadden ze alleen iets dat erop leek. In ieder geval zagen ze geen luis of iets dergelijks en gaven ze aan dat de plant niet ziek is. De afscheiding werd geen honingdauw genoemd, maar een afscheiding van de plant zelf. Ben helaas vergeten hoe het heet. Ik geloof iets suikerachtigs.

Kennelijk kunnen dit soort planten ineens zo'n afscheiding aanmaken zonder specifieke reden.

Mocht iemand dit herkennen en er meer over weten, dan hoor ik het heel graag.

Yvette

Re: Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 28 aug 2010 15:34
door arpad veldhuis
volgens mijn is het een dracena

gr arpad

Re: Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 28 aug 2010 16:42
door Eduard
Hoi ,en duiden die witteplukjes niet op wolluis? Ik heb laats zo'n flessepalm laten opsturen en kreeg zo de wolluis cadeau ! [pakt het zaakje om en in de nabijheid van die witte plukjes?]
GR. Eduard.

Re: Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 28 aug 2010 23:37
door lapalmeraie
Yvette schreef:De afscheiding werd geen honingdauw genoemd, maar een afscheiding van de plant zelf. Ben helaas vergeten hoe het heet. Ik geloof iets suikerachtigs.


Guttatie bedoel je?
Dan is er inderdaad niets aan de hand.

Re: Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 29 aug 2010 00:51
door videomaster
Buiten de reeds opgegeven benamingen zou het ook nog een Cordyline kunnen zijn.

Re: Wie kent deze plant en waar komt de honingdauw vandaan?

BerichtGeplaatst: 29 aug 2010 15:29
door Patty
Ik ga voor Dracena Marginata.....met een milde vorm guttatie. Kan heb zijn dat je de plant hebt gesnoeid in de lente of begin van de zomer. Als dat zo is, is er niets aan de hand en komt het allemaal goed.
tip: geef de plant op dit moment maar weinig water. Met die paar sprietjes heeft hij maar weinig blad om te verdampen en daardoor is de kans op wortelrot heel groot.

groeten Patty
ps. ook namens mij heel hartelijk welkom en heel veel lees- en leerplezier toegewenst.