Pagina 1 van 4

Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 24 jun 2009 16:44
door dest_planten
Hoi,

Ik zou graag een waterval willen maken waarbij het water van boven recht naar beneden valt ( in de aard van onderstaande foto ). Wie heeft er tips hoe ik hieraan moet beginnen ?

Groeten,

Stefan

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 24 jun 2009 17:01
door Christophe
Ik heb twee jaar geleden ook een waterval gemaakt met flagstone stenen. (jij hebt dit wel al gezien) Wat ik hieruit geleerd heb is dat je er niet van moet uitgaan dat water de weg volgt die jij wilt dat het volgt. Water kiest de makkelijkste weg (recht vooruit in mijn geval) en gaat niet vanzelf bochten maken. Als je wil dat het water in bochten komt dan moet je dit zorgvuldig bestuderen hoe je het water de weg kan laten volgen die jij wilt. Het is niet zo eenvoudig om eerlijk te zijn ... maar het lukt wel hoor ;)

Veel succes met het maken van je waterval!!!

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 24 jun 2009 20:17
door lapalmeraie
Eigenlijk is het principe vrij eenvoudig: Je hebt een waterpomp nodig die het water in een hoger gelegen basin pompt, zodra dat vol is stroomt het over via het laagst gelegen punt. Als je ervoor zorgt dat de hele overloop op gelijke hoogte is gelegen valt het over een brede lijn naar beneden.

Het moeilijkst is de materiaal keuze. Flagstones kun je prima stapelen maar die zijn natuurlijk niet perfect sluitend. Het resultaat ziet er wel mooi uit maar zal vol zitten met kieren. Je moet dan echt al beginnen afdichten. Het model van de foto zal uit kunststof opgetrokken zijn. Het voordeel is dat je het dan volledig zelf kunt modeleren. Welke exacte materialen zou ik echter niet weten.
Ik heb enkel ervaring op zeer kleine schaal voor mijn terrarium ;)

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 25 jun 2009 08:44
door dest_planten
Hoi Christophe,

Ik wil een waterval maken zonder trappen. Ik heb hier genoeg stenen liggen om een 'natuurlijke' waterval te maken maar ik weet gewoonweg niet hoe eraan te beginnen.

Eenmaal dat de waterval er staat, kan ik mijn vijver eindelijk afwerken ( is al een jaar of 2 geleden uitgegraven -> zie foto ). De stenen die ik bedoel staan ook op de foto.

De foto van mijn vorige mail is van Rockways. Ik heb al een gelijkaardige waterval zien staan in een tuincentrum in de buurt maar deze was prijzig.

Groeten,

Stefan

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 25 jun 2009 11:20
door Christophe
Hallo Stefan,

Welke stenen heb je hiervoor liggen? Als je te grote (ronde) stenen gebruikt dan stroomt het water als het ware tussen de stenen en heb je er ook niet veel aan hé. Zoals gezegd moet je het water leiden naar de vijver.

Zo heb ik het gedaan:
Om te beginnen dien je dus een bergje te maken. Hoe hoger je berg, hoe lager het debiet van je pomp wordt, dus hoe minder water eruit komt. Hoewel ... m'n buurman heeft ook net een vijver aangelegd. Hij gebruikt hiervoor een Nautilus pomp van 6000 liter, eigenlijk een fonteinpomp dus. Het grote voordeel van deze pompen is dat ze een pak goedkoper zijn dan de Aquamax pompen en bovendien het debiet veel minder snel zakt. De pompen zijn dus krachtiger, maar verbruiken wel wat meer. (6000 liter = 100Watt)

Vervolgens dien je paaltjes te slagen. Tussen deze paaltjes plaats je betonnen boordstenen. Deze boordstenen strijk je volledig aan met cement. Hier moet je niet zuinig op zijn. Vervolgens leg je een folie in de pas aangemaakte 'geul'. Hier komen dan de stenen op, pomp aansluiten en klaar is kees.

Hoewel ... zo makkelijk is het nu ook weer niet. Zoals gezegd, het water volgt de makkelijkste weg, dus als je keien van pakweg 10cm diameter gebruikt, dan zal het water dat je bovenaan erin pompt, gewoon tussen de keien weer naar beneden stromen. Je hebt dan wel een héél hoog debiet nodig om je water te zien. Daarom heb ik dus flagstone gebruikt en de zijkant met tek7 dicht gelijmd, zodat het water mooi over de flagstone's naar beneden stroomde.

Het is niet zo eenvoudig, maar als je het even allemaal bekijkt, dan zal het wel lukken ;)

Veel succes!

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 02 jul 2009 14:03
door dest_planten
Hoi,

Of weet er iemand waar ze deze waterval van Rockways verkopen ?

Groeten,

Stefan

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 02 jul 2009 14:45
door Christophe
Bij Pondshop.eu kan je heel wat vijvermateriaal kopen maar deze zijn erg duur!

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 06 jul 2009 20:56
door dest_planten
Hoi Christophe,

Ik heb de waterval zien staan bij de Wase Vijverwinkel in Sint- Niklaas. Mooie waterval maar te breed en redelijk prijzig.

Groeten,

Stefan

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 06 jul 2009 21:01
door Christophe
Hoe prijzig als ik vragen mag ...?

Re: Hoe waterval maken ?

BerichtGeplaatst: 07 jul 2009 08:46
door dest_planten
Hoi Christophe,

Die waterval kost 1040 € bij de Wase Vijverwinkel.

Groeten,

Stefan