Pagina 1 van 1

Wat is geschikt voor zone 5?

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 10:15
door Tosaman
Goedemorgen vrienden/vriendinnen,

Een Canadese kennis van mij wil graag weten wat bij haar in de tuin probleemloos kan groeien en bloeien. Ze woont in zone 5 en de temperatuur kan in haar woonplaats zakken tot -34*C, in wintertijd welteverstaan. Ze moeten dus wel tegen een stootje kunnen en ze moeten weinig onderhoud vergen (aldus dus mijn kennis aldaar).
Tips omtrent bloemen, planten en/of bomen zijn welkom. Alvast bedankt op deze mooie voorjaarsdag!

Re: Wat is geschikt voor zone 5?

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 10:48
door orinoco
Voor wat wij hier onder "exoten" verstaan zal het niet meevallen of zelfs onmogelijk zijn om een lijst samen te stellen.Toch lijkt het mij niet onmogelijk om een exotisch effect te benaderen.Bijvoorbeeld een bostuin met diverse varens,sommige Arisaema-,Arum en Hosta soorten enz.Op het net zijn wel "hardiness" lijsten van diverse planten families te vinden.
De keuze zal wel beperkt blijven tot planten van het Noordelijk Halfrond (inheemse soorten maar ook uit gebieden als het noorden van voormalig Rusland en China bijvoorbeeld).
Interessante site is http://www.backyardgardener.com Heeft lijsten met afbeeldingen van vele planten en ingedeeld per hardiness zone ! B.v. http://www.backyardgardener.com/shade/zone5.html
Van daar uit kun je dan direkt weer zoeken naar meer informatie over andere klimaatzones. Ook voor hier geen onaardige lijsten overigens...

Groet,Ben

Re: Wat is geschikt voor zone 5?

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 12:18
door orinoco
Overigens denken we bij Canada eerst aan ijsberen,zeehonden en eskimo's,maar dat het ook daar anders kan: http://www.jeffspalmgarden.webs.com

Re: Wat is geschikt voor zone 5?

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 12:32
door Tosaman
Bedankt orinoco.
Het ging niet zozeer om exoten, maar meer om planten, bloemen en bomen in het algemeen. Die mevrouw gaf ook aan dat het in de zomer best wel warm kan worden en ze moesten toe kunnen met weinig water.
Het is daar dus 's zomers zeer warm en 's winters bitter koud. Ze woont ongeveer 100km oostelijk van Toronto, aan het Lake Eerie.

Re: Wat is geschikt voor zone 5?

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 12:42
door orinoco
Ik denk dat je dan wel verschillende van de alhier bekende soorten "gewone" tuinplanten kunt aanbevelen (voor zover verkrijgbaar in Canada).Overigens kent Canada zelf ook wel zijn "specialiteiten" zoals b.v. de maples (esdoorns) en diverse coniferen soorten. Toch altijd wel de winterhardheid van de soorten in de gaten houden.Canada is een groot land met een groot aantal klimaatzones (van 1a t/m 8b) ! :o

Groet,Ben