Pagina 1 van 1

Nieuw stekje

BerichtGeplaatst: 18 feb 2011 12:36
door jillsteenackers
Aangezien ik mijn bananenplant nog maar een half jaartje heb ben ik hier dus nog een volledige leek.
Ik vroeg me af of dit een stekje is of gewoon onkruid :) . Het is een beetje raar want mijn plant heeft duidelijk een winterstopje gemaakt. Mijn nieuw blad doet er al enkele maanden over om zich te ontplooien. Heeft mijn plant dan nog genoeg energie om deze jongeling te produceren.

Indien dit een nieuwe is zou ik graag willen weten wat ik precies moet doen. Moet ik net meer mesten en water geven of zoals gewoonlijk. Ik geef nu maar om de 3 a 4 dagen water.

mvg

Jill

Re: Nieuw stekje

BerichtGeplaatst: 18 feb 2011 13:04
door orinoco
Hallo Jill,

Dit is duidelijk een uitloper van de banaan. Bij veel soorten is dit een natuurlijk verschijnsel.
Wat verzorging betreft hoef je geen speciale maatregelen te nemen denk ik.
Voorlopig in ieder geval maar even gewoon door laten groeien. Dan kun je later altijd beslissen
wat je wil gaan doen: laten zitten of stekken. Wat betreft dat laatste zijn er hier genoeg "bananenexperts" op het forum die je hier verder over kunnen informeren.

Groet,Ben

Re: Nieuw stekje

BerichtGeplaatst: 18 feb 2011 17:13
door lapalmeraie
Zoals Ben aangeeft is het nu nog te vroeg.
Maar als de uitloper groot genoeg is kun je hier lezen hoe je hem kunt afsteken.

Vrgr
Niek