Pagina 1 van 1

Welke Hibiscus?

BerichtGeplaatst: 25 jul 2014 17:37
door Joery
Ik heb in mijn tuin 2 hibiscussen staan.
hibiscus syriacus: met kleine bladen en paarse bloemen, die in de winter zijn bladen verliest en in het voorjaar terug uitloopt.

De andere heeft groten bladen en grote (20 tot 30 cm) lichtroze bloemen. De laatste verdwijnt elke winter tot op de grond maar loopt elk jaar terug uit en wordt elk jaar hoger. Vermoedelijk is dit een Ibiscus newbiscus mauvelous. Maar volgens ervaringen van anderen zou deze niet winterhard zijn. Kan het zijn dat deze toch overwintert of heb ik een soort waarvan ik de naam niet weet?
Afbeelding

Re: Welke Hibiscus?

BerichtGeplaatst: 25 jul 2014 18:54
door mayja1
Het is vermoedelijk de Hibiscus Moscheutos. Deze kan wel wat kou aan. Sommige zeggen zelfs zone 5, dus dat is een stuk kouder dan bij ons

Re: Welke Hibiscus?

BerichtGeplaatst: 25 jul 2014 19:10
door Joery
Deze is het. Bedankt!

Re: Welke Hibiscus?

BerichtGeplaatst: 31 jul 2014 16:58
door hent v
Hoi

ik heb er diverse van en komen probleemloos de winter door , ook na -15.
Voor een overweldigende bloei moet je wel iedere dag een gietertje met water en mest geven,uiteraard alleen al het niet regent, en je zult beloond worden met grote bloemen tot wel 24 cm. Bij mij althans.
Het is van oorsprong een moerasplant vandaar.
En enig steunmateriaal is ook niet verkeerd , met die grote bloemen liggen de stengels heel vlug plat.

Gr Hent

Re: Welke Hibiscus?

BerichtGeplaatst: 31 jul 2014 19:28
door Plien22
Mooie grote plant al zeg!

@Hent, welke meststoffen geef jij deze Hibiscus?

Groet,
Paulien

Re: Welke Hibiscus?

BerichtGeplaatst: 31 jul 2014 23:19
door hent v
Hoi Paulien

maakt niet zo veel uit wat je gebruikt.
Blauwe korrel of Culterra of zelfs gewone kamerplantenmest.

Gr Hent

Re: Welke Hibiscus?

BerichtGeplaatst: 31 jul 2014 23:37
door Joery
Ik heb hem snel wat water en wat gedroogde koemestkorrels gegeven :)