Pagina 1 van 2

herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 12 jan 2015 17:09
door yvd
Beste Palmenvrienden,
In de Dominicaanse Republiek kwamen wij bijgaande waaier- boom tegen.
Zouden graag de naam willen weten en is er iemand die ons kan vertellen of deze bomen ook in Portugal kunnen groeien of daar van nature voorkomen?
Veel dank voor uw moeite
Met vriendelijke groet
Yvette

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 12 jan 2015 17:15
door homer
Hoi dit zijn Ravenala madagascariensis echt tropische jongens dus in Portugal wordt het moeilijk/onmogelijk. je hebt wel weer Stelitzia nicolai die lijkt er een beetje op en die doet het prima in Portugal

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 12 jan 2015 21:33
door foggy1978
Wel al gezien op de canarische eilanden.....

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 12 jan 2015 22:26
door AlexG
Hoi Yvette,

Waar in Portugal wil je ze laten groeien? Ik heb ze zelf in het zuiden staan uit zaad opgekweekt, de eerste twee keer zijn ze in de winter gesneuveld combinatie van iets teveel water, wat slechtere afwatering en koude nachten.
Nu heb ik er 3 staan een normale, ambanja en een honkondambo ook uit zaad ze waren 2-3 jaar oud voordat ik ze een jaar geleden heb gepland, ze staan er mooi bij. Heb voor extreem goede afwatering gezorgt, ze iets verhoogd geplant, en voor de kou iets ingepakt. Gaat top!
Let hierbij wel op dat je ze veel water moet geven in het voorjaar en vooral de zomer!
Ik heb ze met schaduwdoek eerst een aantal maanden laten wennen aan de velle zon in Portugal, hierna konden ze in de zomer er goed tegen!

Hopelijk lukt het bij jou ook! :thumb_up:

Groeten Alex

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 13 jan 2015 13:40
door lapalmeraie
Inderdaad, de reizigerspalm of Ravenala madagascariensis.
De mijne sneuvelde in de winter al bij 15°C... kon hem door de grootte helaas niet meer in de huiskamer kwijt waar hij al tegen het plafond stond.

Een Strelitzia nicolai is misschien een leuk alternatief?
Die zijn een stukje sterker en zie je wel veel in Zuid-Europa.

Grt
Niek

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 13 jan 2015 21:28
door Gouden HandPalm
Op zich zijn het sterke huiskamer planten en itt veel tropische jongens kunnen ze ook wel wat droge lucht aan. Ik heb in ieder geval tot nu toe veel lol aan mijn reizigerspalm. Zo om de paar maanden maakt hij een nieuw blad aan en dat is steeds prachtig om te zien. Langzaam vormt zich het zo kenmerkende ' accordeon motief' in het bladhart.

Zoals gezegd, Portugal heeft helaas te koude winters voor deze tropische planten. Je moet een stuk zuidelijker wil je ze buitenshuis zien.

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 17 jan 2015 19:00
door AlexG
Nog even gezocht maar twee oudere foto's gevonden van ergens begin-eind eerste herfst voor de ravenala's, ze moesten daar nog een beetje aanslaan maar staan er nu super bij!
Alle strelitzia soorten doen het altijd goed in Portugal, maar tropische planten kunnen er prima als je er maar een beetje werk in stopt!

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 17 jan 2015 19:48
door draco
Very nice, op IMG–0211 rechts op de voorgrond, is/was dat wellicht Hyophorbe verschaffeltii ?

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 17 jan 2015 21:03
door AlexG
Ja klopt! hij had in het begin nog wat aanpassings problemen, heb behoorlijk kleirijke grond. Maar begint het aardig te doen nu!
Heb ook nog wat Hyophorbe lagenicaulis staan die hebben meer moeite gehad met enkele koude winter nachten in Portugal, hopelijk redden ze het tot ze wat groter zijn over een paar jaar!

Re: herkenning van boom

BerichtGeplaatst: 17 jan 2015 23:22
door Rob
Sweet Alex!
Die Hyophorbe is inderdaad wel een hele mooie. Hij lijkt alleen een soort van smurf onder die enorm wrede agave :shock: