Pagina 1 van 2

Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 23 nov 2012 17:28
door frenky
Wie kan mij vertellen van welke plant dit de zaden zijn . Ze werden me aangeboden als palmzaden afkomstig uit Side Turkeije. Ik geloof nooit dat deze zaden van palmen afkomstig zijn .Als ik ze opensnij zie ik geen harde pit of iets dergelijks .
Wie oh wie weet wat voor zaad dit is ?
groetjes Frenky

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 24 nov 2012 00:36
door s.janssen
Dit zijn denk ik toch zaden van palmen en hoogtswaarschijnlijk als ik kijk naar het land van herkomst Phoenix dactylifera. Dit zijn dus de dadels die ze gebruiken om te drogen en uiteindelijk zoet maken en opeten. Dat er geen zaad in zit kan misschien komen doordat het zaad nog niet rijp is.

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 24 nov 2012 09:21
door palmgek
s.janssen schreef:Dit zijn denk ik toch zaden van palmen en hoogtswaarschijnlijk als ik kijk naar het land van herkomst Phoenix dactylifera. Dit zijn dus de dadels die ze gebruiken om te drogen en uiteindelijk zoet maken en opeten. Dat er geen zaad in zit kan misschien komen doordat het zaad nog niet rijp is.


Dat lijkt me sterk hoor. Wanneer Phoenix zaden deze oranje /gelige kleur krijgen zouden ze toch zo goed als rijp moeten zijn en dus een harde kern moeten hebben. Aangezien ze deze niet hebben, lijkt me deze soort uitgesloten. Maar wat het dan wel is......?

Groeten, Richard

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 24 nov 2012 16:47
door Rob
ben het met richard eens...dit is iets anders.

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 26 nov 2012 13:23
door s.janssen
Dan begin ik wel nieuwsgierig te worden naar het soort wat het dan wel is.
Want aan de 1na laatste foto te zien zou ik bijna zeggen dat er wel iets van een pit heeft gezeten als je de vorm bekijkt.

Afbeelding

Hoe komen dadels dan aan de bruine kleur die je in de winkel ziet?
Ik dacht dat deze werden gekookt en ondergedompelt in stroopachtig spul.
De zaden die er in zitten kiemen toch.

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 26 nov 2012 13:52
door Marc_S
Kijk een naar de volgende foto en dan zie je dat ze uiteindelijk van rood naar bruin gaan..

http://www.google.nl/imgres?imgurl=http ... Aw&dur=726

En als je de foto wegklikt en de tekst erbij bekijkt zie je onderaan de dadels in een bakje die je normaal ook hier krijgt.

Groeten

Marc

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 26 nov 2012 15:54
door palmgek
Marc_S schreef:Kijk een naar de volgende foto en dan zie je dat ze uiteindelijk van rood naar bruin gaan..

En als je de foto wegklikt en de tekst erbij bekijkt zie je onderaan de dadels in een bakje die je normaal ook hier krijgt


Hoi Marc, de foto die je laat zien is echter niet van een dadelpalm. Dit is duidelijk een Chamaerops. Voor zover ik wist zijn deze niet eetbaar en/of smakelijk ;)

Groeten, Richard

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 26 nov 2012 19:17
door Marc_S
Dat heb je goed gezien.
Ik heb alleen maar op de palmen er achter gelet en waarempel de bl;adstelen hebben ook doorns.

Groeten

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 26 nov 2012 19:24
door Marc_S
Volgens mij zijn hier nu wel de zaden goed te zien in alle kleuren..

http://www.masterfile.com/stock-photogr ... re-harvest

Marc

Re: Van welke plant zijn dit de zaden?

BerichtGeplaatst: 26 nov 2012 19:40
door frenky
Beste Richard , marc ,s janssen en rob ;

Ik denk ook dat het hier om nog niet rijpe dactylifera 's gaat want ik heb een paar zaden open gemaakt en zie heel klein zaad dat op de dactylifera lijkt . Alleen zijn deze zaden vers en je zou zeggen dat die nu toch rijp moeten zijn , vandaar mijn twijfel . Ik heb nog extra foto's gemaakt zodat we afmetingen van de vrucht en het zaad .


Groejes Frenky