Pagina 1 van 2

mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 22 aug 2014 21:50
door zezinho
Hierbij enkele pics van mijn (tot hiertoe) bescheiden boomvarencollectie. Zoals bij zovelen onder ons is Eduard hier voor een groot gedeelte schuldig aan. ;) Ondertussen ben ik ook in de ban geraakt van deze prachtplanten.
1) Hier de Cyathea ssp dwarf (voormalige tiny top) met daarvoor een Polystychum setiferum plumosum densum
Afbeelding
Afbeelding


2) de C. brownii in volle grond
Afbeelding

Afbeelding

3) de C. intermedia die het na een moeilijke overwintering nu toch goed begint te doen:
Afbeelding
Afbeelding

4) de C. medullaris (stamdikte 26cm en laatste veren 3,3 lang)
Afbeelding

Afbeelding

5) de C. cooperii revolvulum (krulcooperii)
Afbeelding

6) de C. tomentossissima
Afbeelding

7) zelfgezaaide C. cooperii (gezaaid december 2011 en uitgeplant als jonkie augustus 2012)
Afbeelding

Afbeelding

8) Algemeen zicht met de al eerder vernoemde varens maar ook een C. dealbata (rechts vooraan) , een C. cooperii (midden : november 2011 als klein plantje meegebracht uit Madeira), een Blechnum gibbum met stammetje van 20 cm), en verscholen tussen de struiken een Dicksonia antartica en een Dicksonia fibrosa (beiden in volle grond), samen met nog 4 cooperii zaailingen zoals op foto 7

Afbeelding

gr.
Wilfried

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 22 aug 2014 22:35
door s.janssen
Prachtige varens Wilfried!! 8-)

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 22 aug 2014 23:06
door dest_planten
Mooie varens !! :applaus: :applaus:

Die Eduard steekt iedereen aan :lol: :lol:

Groeten,

Stefan

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 22 aug 2014 23:24
door shusui
Prachtig !

Degene in volle grond, ga je die ook in volle grond overwinteren met bescherming, of wordt alles uit gegraven ?

Gr,
Sven

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 23 aug 2014 10:22
door Dennis_S
Schitterend! je hebt er ook een heel goede achtergrond voor in je tuin. Mooi!

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 23 aug 2014 13:24
door lapalmeraie
Die brownii "ice tea" is echt een beauty Wilfried :thumb_up:

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 23 aug 2014 15:44
door Eduard
Hoi Wilfried , dat ziet er goed uit :thumb_up: mooie forse planten geworden, dat laten verzinken was ik ook van plan echter moet je eerst absoluut zeker zijn of de plek ook geschikt is, bij mij in de varenborder staan ze goed maar zitten de nieuwe rollen binnen de kortste keren vast in de takken van de heesters die voor schaduw zorgen, met wat wind waaien ze dan weer snel kapot! Zo is er altijd wel iets wat niet goed is, een ding is zeker ze worden groot en dat zien we bij jou :roll:
Groetjes Eduard.

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 23 aug 2014 15:54
door zezinho
bedankt voor de respons, jongens.
@ Sven : die blijven in volle grond en worden deze winter beschermd met bladeren en bubbelfolie en eventueel een lichtslang. De medullaris is op die manier vorige winter doorgekomen, maar ja, streng was die nu ook niet hé. Maar met alle veren eraf zou dat toch gemakkelijk te verwarmen moeten zijn.
grt
wilfried

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 23 aug 2014 22:23
door s.janssen
Hoe lang heb je die krulcooperi en de medullaris al in bezit?

Re: mijn boomvarenpassie

BerichtGeplaatst: 24 aug 2014 00:25
door zezinho
De medullaris heb ik meegebracht van de Pongauitstap op 1 mei 2011, die heb ik dus nu een dikke 3 jaar in mijn bezit. De krulcooperii heb ik van Eduard , ik denk van 1 augustus 2011 van tijdens de uitstap naar de plantentuin te Meise : correct me if i'm wrong Eduard. Was toen nog een klein plantje. Wat je op de foto's ziet heb je dus na drie jaar.