Pagina 1 van 1

Peyote of niet?

BerichtGeplaatst: 12 okt 2025 12:15
door Hansvdb
Al tientallen jaren heb ik een cactus die van grote gezinnen houdt zo te zien en mij verkocht is als Peyote, de Lopohora williamsii:

Lopohora williamsii.jpg
Lopohora williamsii.jpg (214.88 KiB) 53 keer bekeken

Nu zag ik dat er op de webside van Vreeken een als peyote genaamde cactus werd aangeboden die er zo uitziet:

Vreeken cactus.jpg
Vreeken cactus.jpg (87.87 KiB) 53 keer bekeken

Heel anders dus dan mijn Peyotecactus en ook bloeit hij wit in plaats van roze zoals de Peyote. Hij lijkt wel wat op de Lophophora diffusa, de valse Peyote, die ook wit bloeit, maar toch anders:

Lophophora diffusa.jpg
Lophophora diffusa.jpg (197.84 KiB) 53 keer bekeken

Na wat zoeken vond ik deze cactus, de Lophophora Koehresii, die aardig lijkt op de cactus van Vreeken maar het is geen Peyote:

Lophophora Koehresii.jpg
Lophophora Koehresii.jpg (114.05 KiB) 53 keer bekeken

Nu is het zo dat ik graag bij Vreeken kom want hij heeft een ongelofelijke collectie zaden en planten die je nergens anders vindt. Helaas wordt er wel eens mis gelabeld. Zo kocht ik een plant die een Maté zou moeten zijn maar een aardbeiguave bleek te zijn. Ook kocht ik eens een plant gelabeld als Chileense bosbes, maar dat bleek een Eromorange (Citrus sinensis x glauca) te zijn. die erg lijkt op de Kaviaarlimoen maar ronde vruchtjes geeft in plaats van langwerpig.
De eerste staat in mijn voortuin, de andere in mijn achtertuin want ze zijn beide winterhard.

Het zijn allemaal cactussen die vriendelijk zijn, ze hebben geen stekels, en ze houden van gezelligheid, maar de vraag is nu, heb ik een echte Peyote?