Pagina 1 van 1

Ongewortelde stam in blad

BerichtGeplaatst: 12 aug 2015 16:23
door Viviane Caes
12/08/2015

Hallo beste boomvaren liefhebbers.

Ik heb net, een niet gewortelde Dicksonia Antartica gekocht, bijna helemaal in blad.

Ik ben al heel lang verliefd op boomvarens... en ging ervan uit dat die in mijn tuinkamer heel gelukkig in de schaduw zou groeien. Dus toen ik die vond heb ik niet geaarzeld en hem meteen gekocht. Niet zo slim blijkt nu...

De bedoeling was, deze in mijn nieuwe tuinkamer in pot te planten.
(=veranda die deel uitmaakt van de woonkamer dus ook in de winter verwarmd)
Ik lees nu dat deze boomvaren een koudere rustperiode nodig heeft.....

Hoe kan ik dit oplossen???
Heeft iemand een suggestie?

Ik koos voor een kromme stam van ongeveer 165cm a 170cm hoog en overwoog nog een lager exemplaar ernaast te planten voor evenwicht
(als ik er één vind van de juiste hoogte
die betaalbaar is) (ongeveer 50cm hoge stam?).
Is groencompost daarbij een goede keuze? Of moet daar nog wat bijgevoegd worden?
(groencompost = net niet helemaal verteerde compost van snoeisel van nog groene struiken/bomen/planten dat veel rijker is dan gewone compost of bladgrond)
De pot die ik graag wil gebruiken is 36 cm diep en 41cm breed (opening bovenaan)
Hoe diep plant ik die stam? Mag die tot op de bodem? (eerst kiezellaagje)?

Lijkt jullie dat een goed plan?

Ik kan de pot op wieltjes dagelijks naar buiten rollen om de stam en kop te douchen, mocht dat nodig blijken.

Graag wat goede raad van mensen met ervaring hierin :))
Hartelijk dank bij voorbaat.
Viviane

Re: Ongewortelde stam in blad

BerichtGeplaatst: 12 aug 2015 17:07
door Eduard
Hoi Viviane, leuk bedacht plan, alleen zal het niet werken! In een verwarnde binnen ruimte boven de 15ºC gaat de kroon afsterven door uitdroging, dit zelfde kan met de stammen gebeuren.
Zoals je ze wil oppotten gaat ook niet deze moeten normaal zo'n 5 cm in de grond zakken en gestut worden, deze wortelen n.l. onderaan de stam en eer je een goede kluit hebt ben je een jaar verder en dan zou je ermee kunnen slepen, eerder niet dan valt de boel om!

de grond kun je het beste mengen een neutrale potgrond .b.v van DCM 2/3 deel en 1/3 deel turfstrooisel boomvarens hebben graag zure grond, een beetje goed verteetde compost [zwarte door gefermiteerde ] anders gaat het rotten.en wat bloed en beendermeel dit is traag werkend en ben je van de eerste jaren van bemesting af.

Het is beter de boomvarens in de winter vorstvrij weg te zetten liefs met wat licht dan behoud je de hele kroon en ziet die weer prachtig uit als die naar buiten komt.

De pot is ook wat aan de kleine kant ik zou voor een 70l pot gaan, het sproeien is voldoende op de stam [een beetje in de kop] maar de stam mag goed nat gespoten worden het blad weer niet er zitten nogal wat zouten in het water, regenwater mag wel, zelf sproei ik de veren nooit, succes ;)

Groet Eduard.

Re: Ongewortelde stam in blad

BerichtGeplaatst: 13 aug 2015 19:28
door goldfinger
Viviane, volg de raad maar op van Eduard, ik was ook leek, en heb door zijn goede raad mooi succes! Met nogmaals mijn dank naar onze boomvarenspecialist! ;) :applaus: :applaus: :applaus: