Pagina 1 van 2

Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 09:58
door Roger
Moet ik de Trachycarpus wagnerianus en fortunei, nog extra gaan beschermen nu het zo koud gaat worden, of kunnen ze deze temperaturen makkelijk aan, bij welke temperaturen gaan jullie deze palmen inpakken met bv vliesdoek :?:

Roger

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 10:07
door dimi
Deze bescherm ik niet , enkel wel een dakje boven het hoofd zodat ze niet te nat worden.
Ze kunnen wel tot -17°C verdragen op voorwaarde dat ze geen natte voeten hebben.

Groeten Dimi

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 10:08
door bommetje
idd, de voeten en de speer droog houden. Bij sneeuw even de sneeuw eraf kloppen. Meer is eerst niet nodig denk ik..

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 10:25
door Roger
Oke de speer heb ik al beschermd tegen vocht,dus de voeten ook droog houden dus, vandaag maar eens gaan beschermen met noppenfolie :thumb_up:

Roger

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 10:46
door dimi
ja nog vergeten ,rond de stam op de grond leg ik al vanaf november een mat van plastic isolatie die ongeveer een meter rond de palm de grond ook droog houdt.

Groeten Dimi

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 13:06
door bommetje
dimi schreef:ja nog vergeten ,rond de stam op de grond leg ik al vanaf november een mat van plastic isolatie die ongeveer een meter rond de palm de grond ook droog houdt.

Groeten Dimi


moet je dat niet luchten zo nu en dan?

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 13:23
door trachycarpus
Uit ervaring weet ik dat het echt niet nodig is de trachycarpus exelsa of wagnerianus te vertroetelen , eventueel de speer beschermen tegen regen of sneeuw maar méér is zeker niet nodig !!

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 13:31
door Rob
Helemaal niets - precies zoals trachy zegt.
Tenzij de voorspellingen serieus uitdiepen.
Alleen bij sneeuw voorzichtiog afkloppen zoals al vermeld.
Als je echt wat wilt doen: emmertje of pluutje over de speer

PS: Trachy, de term 'excelsa' word alleen nog gebruiklt in tuincentra die de laatste 20 jaar ingedut zijn... ;)

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 13:48
door edwardkarin
Maar zoals de weermodellen er nu voor staan word het wel afzien, ongelofelijk...

En het duurt ook na het weekende nog voort...

Re: Trachycarpus wagnerianus

BerichtGeplaatst: 29 jan 2012 21:43
door Roger
Vandaag nog even de voet v/d palmen beschermd, moet maar genoeg zijn wat bescherming betreft, ben benieuwd. ;)

Roger