Pagina 1 van 1
opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 11:02
door palmgek
Voor de winterbescherming van de Butia heb ik dit jaar de palm voor het eerst op moeten binden vanwege zijn formaat.. Nu weet ik dat dit voor bijvoorbeeld de canariensis geen probleem is. Bij het losmaken na de winter springen alle veren weer gewoon in hun oorspronkelijke positie, alsof deze nooit opgebonden is geweest.
Hogelijk geldt dit ook voor Butia, het zou zonde zijn als deze zijn sierlijke vorm zou verliezen.
Mensen met ervaring?
Groeten, Richard
Re: opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 11:27
door junglegarden
De butia opbinden vindt ik altijd een moeilijke klus, de bladeren zijn erg stug en er breekt wel eens wat af wat ook de reden is dat ik het dit jaar niet gedaan heb en alleen speer, stam en wortel heb beschermd en gezien er geen strenge vorst verwacht wordt hoop ik dat het voldoende is met alle bladeren dus onbeschermd.
Re: opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 12:02
door Rob
Ligt een beetje aan de grootte.
Ik deed het wel altijd en had er setje spanbanden voor.
Re: opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 12:06
door Hitch
Ik gebruikte er indertijd riem voor rolluiken voor. Kost niet zo veel en vond het veel praktischer dan een koord.
Re: opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 12:18
door shusui
Hier worden Phoenix , Washingtonia en Butia elke winter opgebonden (voorlopig gaat het nog met koord) en bij het losmaken in het voorjaar komen ze allemaal terug mooi in hun oorspronkelijke vorm.
Re: opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 13:16
door palmgek
Bedankt voor jullie antwoorden, ik ben gerust gesteld
Groeten, Richard
Re: opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 14:26
door luc
BILD0009
Bij mijn butia breken ook elk jaar de onderste veren af , zijn inderdaad heel stug bij het opbinden
Je kan het op de foto zien dat er ééntje geknakt is
grt Luc
Re: opbinden Butia

Geplaatst:
13 jan 2013 19:39
door Dennis_S
Ik moest ook opbinden dit jaar. Ik heb dat erg luchtig gedaan met jute op de rol. vastknopen onderaan de stam en dan er omheen wikkelen, waarbij ik ieder blad afzonderlijk heb begeleid. Een hele klus, inderdaad door de stugheid, maar na vorige winter heb ik nog maar acht bladeren over dus het was te doen. Hoe die er uit komt straks weet ik niet zeker, maar ik heb er een goed gevoel over omdat de jute de druk mooi verdeeld over een groot deel va de bladstelen. En de jute is mooi materiaal om een lichtslang aan vast t emaken met tieribjes, zodat deze niet rechtstreeks de bladeren of stelen raakt.