Pagina 1 van 8

Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 20:55
door Ivan
Ik had al even een leuke cycas op het oog maar had er geen financiele middelen voor. Ik zag de prijs al diverese malen zakken en gister in een flauwe bui eens een bod uitgebracht. Ik kreeg reactie en heb zodoende vandaag er een ritje aan gewaagd. Ter plekke was de plant echter een stukje groter dan ik verwacht had :lol:

Heb er zodoende thuis helaas wel wat aan moeten snoeien omdat ik maar een klein woonkamertje heb maar dat mag de pret niet drukken. Ding was gewoon veelste groot en zou anders niet eens passen zodoende maar deed wel even zeer. Kuip een randje af moeten halen anders ging die niet door de deur, dak had ook niet veel lager moeten zitten maar al met al past die nét :D

Cycas revoluta 120 cm stam

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 20:58
door Ivan
tevens een flinke zak vol aan zaden vanaf gekomen, op internet even nagelezen en eens kijken of die wat gaan doen :)

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 20:58
door Ed's Palmenfarm
Lichtjes en ballen erin en klaar, kan de kerstboom weg, dan krijg je meer ruimte :thumb_up:

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 21:03
door ramon van weezep
erg gaaf!!! mocht je er vanaf willen... :lol: :P
wees er zuinig op want dit is een uniek exemplaar.

ik zie het dat hij enorm is gezakt met de prijs, ik hem die man een paar weken geleden benaderd en toen mocht hij nog weg voor de hoofdprijs.

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 21:47
door Carlo
Mooi zeg. :D
Meteen reist nu de vraag waar je hem de volgende winters gaat laten :shock:
en, zou je hem ook zonder blad kunnen overwinteren? Aangezien ie toch elk jaar weer nieuw blad krijgt?
Zouden de kleine zaden al wel volgroeid zijn?

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 22:09
door erna
Prachtige cycas ! Ga je hem uitplanten in de tuin ?

groetjes, Erna

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 22:11
door Hitch
In de huiskamer oppassen voor wolluis!

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 22:22
door Rico
Schitterend mooi ding!

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 22:23
door Ivan
ed: kerstboom is ook niet mijn hobby en gelukkig tijdelijk

ramon: zuinig ben ik er wel op, snoeien deed al zeer maar is veel groter dan ik verwacht had. qua prijs heb ik ze lang zien zakken, hoofdprijs was normale verkoop 950 euro maar dat heb ik er niet voor betaald uiteraard. heb een bod gedaan maar verwachte niet er met de verkoper mee uit te komen wat wel gelukt is dus ;)

carlo: volgende winters zien we wel, elk jaar een nieuwe flush zie ik niet als vanzelfsprekend. meer gelezen dat ze dit om het jaar deden terwijl de verkoper zei dat bij hun in de kas ze wel elk jaar dat deden. tevens gelezen dat ze na verpotten niet flushen dat jaar terwijl mijn andere exemplaar direct na verpotten het wel deed dus we zien wel. zaadjes geen idee maar heb der mega veel, misschien dat er wel een goeie tussen zit.

erna: geen idee ben nog enigzins beduusd dat ik m hier heb staan :lol:

heb een verhuizing in planning binnen nu en 2 jaar dus wil m hier niet aanplanten, elders eens kijken maar zo in de woonkamer daar is die eigenlijk wel een maatje te groot voor dus wie weet.

hitch: dank voor de tip, zal eens kijken wat ik daar preventief tegen kan doen :thumb_up:


rico: dat vond ik ook ;)

Re: Reuze cycas!

BerichtGeplaatst: 21 dec 2012 22:24
door Rico
Schitterend mooi ding!

Wat zou je normaal ongeveer wel niet kwijt zijn als je zoiets in een winkel koopt?

P.S. Ik hoef jou prijs niet te weten hoor!