Pagina 1 van 2

fortunei

BerichtGeplaatst: 06 maart 2013 23:27
door boemel
Afgelopen week kwam ik deze Trachycarpus fortunei tegen in een tuincentrum bij mij in de buurt:

WP_000219
Afbeelding



Het was een partij van 4 stuks maar deze viel me meteen op door zijn dikke stam en zijn uitbundige beharing!
WP_000218
Afbeelding

Ik ben later teruggegaan om te kijken wat ie kostte en de prijs viel erg mee!
Ik was niet van plan om zo'n grote palm te kopen (1.40 meter stam) maar ik kon hem niet laten staan.
Nu staat ie dus bij mij in de tuin:

WP_000222
Afbeelding




Dit weekeinde gaat ie de volle grond in.
groeten Luc B.

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 06 maart 2013 23:34
door Nollie
Ik weet niet waar je woont, maar de weersberichten al gezien ? Kun je niet beter 2 weken wachten ?

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 07 maart 2013 00:44
door Dalmatee
Gewoon inpakken en dus droog houden, moet hij wel kunnen hebben mits hij niet zijn hele leven binnen in een kas heeft gestaan. Aan de bladlengte te zien is het geen kaspalm alhoewel de stelen vrij dun zijn. Misschien dat een meer ervaren persoon hier een oordeel over kan vellen

Mooi formaat fortunei, hopelijk heel lang en vooral veel plezier ermee.

Groetjes.

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 07 maart 2013 22:18
door boemel
Denk toch dat ik nog even deze vorstperiode afwacht.
Kan hem nog even binnenzetten in mijn serre.
groeten Luc B.

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 07 maart 2013 23:00
door Sodiac
Mooie boom! Dat de prijs meeviel verbaasd me wel bij dat tuincentrum, normaal is alles daar goed geprijsd! :D

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 08 maart 2013 00:15
door s.janssen
Dit is duidelijk een in potgedrukte palm, die worden in land van herkomst met machines uit de grond getrokken en vervolgens in een kuip gedrukt. Vaak daarna gaan ze meteen de verkoop in. Vaak slaan deze palmen minder goed aan in de grond door een slecht ontwikkeld wortelstelsel. Volgens diverse sites is een aankoop van zo'n palm niet aan te raden ;) ;)

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 06 mei 2013 18:06
door boemel
s.janssen schreef:Dit is duidelijk een in potgedrukte palm, die worden in land van herkomst met machines uit de grond getrokken en vervolgens in een kuip gedrukt. Vaak daarna gaan ze meteen de verkoop in. Vaak slaan deze palmen minder goed aan in de grond door een slecht ontwikkeld wortelstelsel. Volgens diverse sites is een aankoop van zo'n palm niet aan te raden ;) ;)


Foto zegt genoeg
Afbeelding
Het witte is de stam die ik even ingepakt had met vliesdoek omdat ik de wortels een beetje schoongespoeld heb van de klei.

Staat nu mooi in de tuin bij de vijver
Afbeelding

groeten Luc B.

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 06 mei 2013 19:36
door Klaas-Jan
Ik heb ze een heel stuk minder gezien, zowel kluit, stam als kroon. Nog een voordeel is dat hij nu al in de grond staat en de hele zomer kan wortelen. Ziet er mooi uit. De eerste winter nog wel extra aandacht geven.

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 06 mei 2013 20:00
door peter
mooi luc ,wel even een paar gekleurde ballen er in hangen ,dan heeft moniqeu ook wat kleur in de tuin :D :D :D :D
maar ziet er goed uit je krijgt een mooie palm

Re: fortunei

BerichtGeplaatst: 06 mei 2013 20:37
door JmC4c
Mooie flink gewortelde Trachy :thumb_up:
Veel plezier ermee ;)