Pagina 1 van 1

Chamaerops humilis

BerichtGeplaatst: 02 jan 2021 14:53
door joskes
Hallo iedereen,

wanneer mag men de Chamaerops humilis buiten planten staan voorlopig nog in tuinhuisje!!
En waar moet ik opletten bij het planten ervan en kan deze echt -10 gr vorst aan??? :?

Alvast bedankt voor de info heb er al veel over gelezen maar zou het graag willen horen van een palmexpert. :oops:

vriendelijke groeten en aan iedereen een gelukkig en gezond 2021!! :P

Chris.

Re: Chamaerops humilis

BerichtGeplaatst: 02 jan 2021 15:47
door Dennis_S
Ik ben dan wel geen palmexpert, maar heb al wel ruim tien jaar een inmiddels groot exemplaar in de tuin staan. Ik zou even wachten tot het voorjaar, begin april of zo, en de plant dan een zo zonnig mogelijke plek geven. Ik zorg er zelf altijd voor dat de plant in de winter droog staat en dat de wortels niet bevriezen. Ik bouw er dus een bescherming omheen, waarin continu ventilatie plaatsvindt. De plant kan inderdaad -9/-10 aan, maar alleen als deze droog staat en de wortels niet kunnen bevriezen. Zorg dus voor een dikke laag blad rond je plant in de winter, dat is het makkelijkst en werkt perfect. En in winters zoals we nu hebben volstaat een afdakje ook, maar zelf ben ik altijd voorbereid op het ergste, dus een degelijke bescherming. Voordeel is ook dat als je goed beschermd, de plant ook mooi blijft. Bij vocht en koude, ook als vriest het niet eens, komen er vaak van die lelijke kleine vlekken op je bladeren en bruine punten. En natuurlijk hangt het ook af van waar je woont. Aan de kust doen sommigen n iets aan bescherming terwijl waar ik woon, dat zeker geen optie is.

Als laatste, ik gebruik ook altijd een verwarmingskabel met thermostaat voor het geval dat. Waarom testen tot -10. Ik wil geen risico lopen. Dus bij een paar graden onder 0 gaat de stekker er in en houdt deze de boel net boven 0.

Succes!

Re: Chamaerops humilis

BerichtGeplaatst: 02 jan 2021 17:18
door joskes
Dennis,

Ga je raad opvolgen :thumb_up: en ga wachten tot voorjaar en zou in de winter veel dennenschors rond stam ook goed zijn om bevriezen tegen te geen ?En als ik ze geplant heb zal ik ervan een foto posten .Dennis heb je toevallig ook geen foto van je exemplaar om een idee te hebben hoe de palm na 10 jaar eruit ziet .dank u wel .. ;)

groeten Chris

Re: Chamaerops humilis

BerichtGeplaatst: 02 jan 2021 23:57
door Guidonno
Zelf heb ik er Humulis Cerifera. Ik ga het eens proberen onder een grote palm. Wellicht pakt deze wat regen en sneeuw weg. Kijken of dit goed gaat. Bij harde vorst doe ik er wel veel bladeren omheen, net als Dennis

Re: Chamaerops humilis

BerichtGeplaatst: 03 jan 2021 11:30
door Dennis_S
Die bladeren moet je er gewoon al in november omheen leggen. Die zijn puur bedoeld om te voorkomen dat er vorst en/of teveel koude de grond intrekt. je moet je voorstellen dat vorst vanaf boven naar onder trekt. Ja het duurt een heeeeele tijd voor de vorst je wortelPUNTEN bereikt, maar het BEGIN van de wortels zit net onder de grond of bij Chamaerops soms zelfs net boven de grond. Als dat stukje wortel bevriest, dan beïnvloed dat uiteraard het hele resterende deel van de wortel. Ik zeg altijd maar, het vorstvrij houden van je wortels is de helft van een goede winterbescherming. En het is werkelijk een heel kleine moeite. Ik heb in het verleden ook wel gexeperimenteerd met onder beplanting. Wat bij mij heel succesvol is, is een onderbeplanting van Liriope. Dat heeft zo'n dichte mat ontwikkeld dat vorst, zelfs bij -12 een aantal jaren terug, niet er doorheen dringt. Dan zijn bladeren oid niet meer nodig. Ik zou geen dennenschors gebruiken. Dat helpt wel wat, maar omdat het allemaal platte stukjes zijn, sluit het goed aan en komt er juist wel koude doorheen. Je moet juist lucht er tussen hebben. Ik gebruik zelf heel graag gedroogd eikenblad en/of platanenblad. Is dat eenmaal gedroogd, dan krult het en houdt die vorm ook al het daarna nat wordt.