Pagina 1 van 1

Zaden vulcano

BerichtGeplaatst: 19 okt 2024 19:27
door Elknapo@gmail.com
Hallo allemaal,

Een van mijn vulcano's vormt wat zaden die ongeveer zo groot zijn als een doperwt.
Heeft het zin om deze te zaaien of wordt dit niks omdat ze niet volgroeid zijn?

Groeten,

Frank

Re: Zaden vulcano

BerichtGeplaatst: 20 okt 2024 11:42
door draco
Als de zaden van dit seizoen zijn, zijn ze vermoedelijk nog niet rijp. Ik zou wachten met oogsten en zaaien tot het voorjaar. De bessen verkleuren dan geelbruin.

Re: Zaden vulcano

BerichtGeplaatst: 21 okt 2024 14:55
door Lagarto
Dag Frank. Wat je aan jouw plant ziet zijn geen zaden maar vruchten, normaal gesproken zouden daar zaden in zitten/groeien.
Naast Draco's reactie hierboven: Ik heb eens begrepen dat Chamaerops vulcano een triploïde kweekvorm is. Triploïde planten kunnen niet bevruchten of bevrucht worden en vormen dus geen zaden. Als dit inderdaad een vulcano is, kunnen die vruchten best verder groeien maar zullen er dus geen zaden in zitten en is het zinloos die vervolgens te gaan zaaien. Tegen de tijd dat ze rijp zijn kan je eens één van de bessen openen om te zien wat er in zit. Zit er een pit (zaad) in kan je natuurlijk alsnog gaan zaaien, maar is jouw palm waarschijnlijk geen vulcano.

Re: Zaden vulcano

BerichtGeplaatst: 21 okt 2024 23:50
door draco
https://ucanr.edu/sites/HodelPalmsTrees ... 366718.pdf

Chamaerops vulcano is waarschijnlijk een cultivar maar zo blijkt uit dit artikel kan wel uit zaad worden opgekweekt.

Donald Hodel is ondermeer auteur van het standaardwerk over het genus Chamaedorea.

Re: Zaden vulcano

BerichtGeplaatst: 22 okt 2024 09:50
door Spikyleafs
Hey Draco, van waar heb je al die PDF files? :)
Ik vond het leuk om te lezen.

Re: Zaden vulcano

BerichtGeplaatst: 22 okt 2024 11:16
door draco
Gevonden via het zoekprogramma zoekprogramma Duck Duck Go, Spiky. Google mijd ik.

Re: Zaden vulcano

BerichtGeplaatst: 28 okt 2024 13:33
door Lagarto
Interessant artikel Draco, dank :thumb_up: