Pagina 1 van 5

Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 16 feb 2012 17:27
door ldlldl
Na de vorst van de laatste weken heeft m'n palm die ongeveer 6 meter hoog is heel veel half gekleurde bruine bladeren gekregen Alleen de top met de nieuwste bladeren is nog groen. Dit is de eerste keer dat dit gebeurd. Is het mogelijk de bruine stukken van de bladeren af te knippen of moet het hele blad weg? Dat zou betekenen dat ik een palm krijg met alleen aan de top nog bladeren. Iemand een tip hieromtrent?
De oorsprong van deze palm is het kanton Ticino in het italiaans gedeelte van Zwitserland en hij staat ongeveer 30 jaar in m'n tuin.
Dank bij voorbaat,
Luc

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 16 feb 2012 21:31
door Exotic Life
ldlldl schreef:Na de vorst van de laatste weken heeft m'n palm die ongeveer 6 meter hoog is heel veel half gekleurde bruine bladeren gekregen Alleen de top met de nieuwste bladeren is nog groen. Dit is de eerste keer dat dit gebeurd. Is het mogelijk de bruine stukken van de bladeren af te knippen of moet het hele blad weg? Dat zou betekenen dat ik een palm krijg met alleen aan de top nog bladeren. Iemand een tip hieromtrent?
De oorsprong van deze palm is het kanton Ticino in het italiaans gedeelte van Zwitserland en hij staat ongeveer 30 jaar in m'n tuin.
Dank bij voorbaat,
Luc


Bruin materiaal levert de plant geen waarde meer op waardoor in feite dit zonder problemen kan worden weggeknipt. Ik zou ze persoonlijk echter gewoon even laten hangen ook al is het geen mooi gezicht. Daarbij zou de palm nog wel eens meer schade kunnen hebben dan er nu wordt vertoond en dus later opnieuw bruin kan worden.

Naar mate het voorjaar vordert de temperaturen gaan stijgen en de palm weer aan de groei gaat, knip ik zelf vaak eventueel blad eraf. Zeker indien de palm zwaar is toegetakeld kan op dit moment elk beetje groen nog helpen. Je bent overigens niet de enigste hoor, alle onbeschermde Trachycarpussen in de gehele benelux zullen dergelijke verschijnselen gaan vertonen. Uiteraard uitzonderingen daar gelaten.

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 17 feb 2012 09:56
door Nosferatu
Yep de mijne begint nu stilletjes aan een aantal gele bladeren te krijgen... vooral de oudste bladeren

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 17 feb 2012 14:56
door ldlldl
Dus als ik jullie begrijp gewoon even afwachten. Het wegknippen van enkel de bruine stukken van elk blad heeft dus geen zin, ook later niet? Kan iemand me trouwens uitleggen hoe ik hier een foto kan plaatsen? Thx again.
Luc

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 17 feb 2012 16:11
door marielle
Hoi Luc

Ik zou wachten tot laatst maart met het afknippen van bladeren
Ik zou ze nooit half wegknippen,bruin is dood.

Wat betreft foto bijvoegen

zie beneden bijlage toevoegen
als je hier bestandsnaam intype of bladeren dan kun je bestand toevoegen

Groetjes
Mariƫlle

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 17 feb 2012 20:07
door p e t e r

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 17 feb 2012 21:12
door Troy
Of het blad helemaal weg knippen of niet. Als een deel van het blad nog groen is en je knipt het tot daar af zal hij vanaf daar ook weer bruin worden. Zoals al gezegt is kun je het beste even wachten tot het groeiseizoen weer begonnen is. 6 meter :shock: ben wel benieuwd naar een foto

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 18 feb 2012 00:54
door edwardkarin
Dit is mijn wagnerianus...

Ik weet niet of die het gaat redden?

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 18 feb 2012 00:56
door edwardkarin
Dit is het hart van een fortunei die ik al 12 jaar heb, altijd sterk gegroeid en nooit een winter problemen gehad, nog nooit, ook de voorgaande winters niet!
Nu is het misschien gebeurd??? Ik hoop het niet.

Re: Bruine bladeren na de strenge vorst

BerichtGeplaatst: 18 feb 2012 00:59
door edwardkarin
Deze 3 palmen komen uit mijn vorige tuin en staan hier alweer vanaf 2004 en deden het enorm goed, maar dit is nu na de rotperiode dus...