Pagina 1 van 2
Nieuwe informative website

Geplaatst:
28 sep 2012 21:03
door Troy
Na aanleiding van mijn trip naar Madagascar heb ik een website gemaakt met veel informatie over verschillende palmbomen in hun natuurlijke omgeving. Tevens zijn er mooie foto's bijgevoegd!
http://troydoedens.wix.com/palms-in-hab ... e/mainPageVeel leesplezier

Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
28 sep 2012 22:02
door ron
Mooi site mijn complimenten

Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
28 sep 2012 22:46
door Troy
Dankje, heb er mijn best op gedaan

Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
29 sep 2012 01:26
door draco
Het is zeker een mooie presentatie Troy. Een opmerking met betrekking tot de schrijfwijze van de plantennamen: De soortnaam schrijf je met een kleine letter. Voor 'Unknown' zou ik sp. of species gebruiken. De opsteller weet niet de naam, maar de palm heeft wel degelijk een soortnaam is mijn veronderstelling. Een uitvoerige studie over de palmen op Madagascar is van de hand van John Dransfield en Henk Beentje (i.d.d. een Hollander), The Palms of Madagascar. Misschien ken je dit boek, 't is een fraai geïllustreerd standaardwerk uitgegeven in 1995 onder auspiciën van Kew Royal Botanical Gardens en The International Palm Society.
Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
29 sep 2012 09:42
door Troy
Hoi Draco,
Dit zal ik even aanpassen.
Ik heb de foto's van de onbekende ravenea door gestuurd naar John Dransfield, Henk Beentje, Mijoro Rakotoarinivo en Bill Baker. Dit was het andwoord:
they think that it may be young R. robustior, though R. sambiranensis was mentioned. These are both problematic species, so the answer was not offered with complete conviction!
Ik ben bekend met het boek en hier heb ik de soort niet in kunnen vinden.
Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
29 sep 2012 10:26
door AIREMULP
De plekken op aarde waar palmen nog in hun natuurlijke omgeving zichzelf kunnen handhaven worden steeds schaarser .vind het een prachtige website !
Edwin
Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
29 sep 2012 10:41
door Carlo
Bij mij doet ie het niet, alleen een zwart beeld.
Edit "hij is niet met internetexplorer te bekijken"
Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
29 sep 2012 11:04
door draco
Ik vind het knap dat je aan de hand van opnamen van in het wildgroeiende palmen zoveel soortnamen hebt kunnen achterhalen. Het is bijzonder treurig dat de flora en fauna van dit bijzondere eiland zo onder druk staat. Ik zag onlangs op BBC de serie Indian Ocean met Simon Reeve, die en passant Madagascar aandeed. Suggestief waren daarin de beelden van een stukje geconserveerde jungle dat bleek te zijn omringd door onafzienbare Sisalplantages. Het sympathieke van deze BBC documentaire vind ik dat de enthousiaste Reeve ook specifieke aandacht besteedt aan de gigantische ecologische problemen welke spelen in de bezochte landen in hun relatie tot de Indische Oceaan.
groet,
Draco
Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
02 okt 2012 09:36
door callewaert
dik in orde mooie fotos

Re: Nieuwe informative website

Geplaatst:
02 okt 2012 11:39
door Grad85
Troy,
Is dat geen Ravenea rivularis ?komt van nature in Madagscar voor,veel langs rivieren.
Bij mij doet ie het in Opera niet,in IE en Chrome wel.