Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Echinocactus grusonii

Heb jij een vraag over cactussen of succulenten? Post deze gerust in deze rubriek.

Echinocactus grusonii

Berichtdoor Dennis_S op 13 feb 2022 10:30

Heeft iemand ervaring met het in de volle grond laten groeien van een Echninocactus grusonii? Ik kan me zo voorstellen dat deze soort geen vorst kan hebben. Als je deze weet te beschermen tegen vorst en nattigheid in de winter, zou deze dan een kans hebben?
Dennis_S
 
Berichten: 2735
Geregistreerd: 21 jul 2012 14:21
Woonplaats: Rhenen
358 bedankjes

Re: Echinocactus grusonii

Berichtdoor Tim123 op 13 feb 2022 13:24

Ik heb hem in pot de hele winter in de kas staan (nog niet zo'n grote). Deze winter is niet bepaald een uitdaging geweest, maar ik kan me goed voorstellen dat mits je de grond zeer goed bewerkt en zorgt voor een afdakje het mogelijk moet zijn :)
Tim123
 
Berichten: 447
Geregistreerd: 28 mei 2019 19:00
Woonplaats: Zoetermeer
31 bedankjes

Re: Echinocactus grusonii

Berichtdoor tankton op 13 feb 2022 18:58

Nattigheid gaat hem zeker weten fataal zijn. Ze rotten soms al weg in een kas door condens enzo
We are here to care for the garden
tankton
 
Berichten: 544
Geregistreerd: 11 okt 2021 10:45
43 bedankjes

Re: Echinocactus grusonii

Berichtdoor Tim123 op 13 feb 2022 19:03

Ik denk overigens ook niet dat je het helemaal in eigen hand hebt. 2 goede winters en een speciale behandeling tegen vocht, dan geef ik het nog wel een kans. Maar ik wil uiteraard geen valse hoop geven. Een andere optie is natuurlijk om met pot en al in te graven, dan hou je het wat meer in eigen hand.
Tim123
 
Berichten: 447
Geregistreerd: 28 mei 2019 19:00
Woonplaats: Zoetermeer
31 bedankjes


Keer terug naar Cactussen en succulenten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 2 gasten