Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Musa Sikkimensis in bloei?

Op dit forum mag je al je berichten over bananenplanten, canna's, strelitzia's en ravenala plaatsen.

Musa Sikkimensis in bloei?

Berichtdoor Ad.E op 09 sep 2013 20:21

Hoi,

Helaas is het weer erg slecht om foto's te maken, maar mijn M.Sikkimensis heeft een eerste kleine blad aangemaakt.
Morgen ga ik even wat beter in de plant kijken om enige vorm van bloem waar te kunnen nemen.
Jammer dat het seizoen op zijn einde loopt.

Groeten, Ad
Ad.E
 
Berichten: 115
Geregistreerd: 30 sep 2010 18:58
Woonplaats: Terheijden
4 bedankjes

Re: Musa Sikkimensis in bloei?

Berichtdoor Alexander op 10 sep 2013 06:15

Hopelijk komt er nog wat warm weer. Meestal heb je in September nog wat nazomer.

Alexander
Alexander
 
Berichten: 872
Geregistreerd: 16 jun 2011 16:45
Woonplaats: Leidschendam, Nederland
33 bedankjes

Re: Musa Sikkimensis in bloei?

Berichtdoor lily-anne op 10 sep 2013 13:43

Hoe oud id de plant? Hoe groot ? Omtrek van de stam ? Ik vraag dit maar om een idee te hebben hoe lang het nog bij mijn Sikkimensis zal duren alvorens hij bloeit .
Avatar gebruiker
lily-anne
 
Berichten: 379
Geregistreerd: 09 maart 2010 10:31
Woonplaats: Sint-Niklaas (oost-vlaanderen)
13 bedankjes

Re: Musa Sikkimensis in bloei?

Berichtdoor Ad.E op 10 sep 2013 16:25

Vals alarm!
Ik heb nog eens wat nader gekeken, maar hij duwt toch een groot blad naar buiten.
Het leek op een klein blad, maar was een ingescheurde bovenkant van een groot blad.
Jammer.
De plant is van 2007.
De stam is een kleine 2,5 meter hoog.
Mischien volgend jaar dan.

Groeten, Ad
Ad.E
 
Berichten: 115
Geregistreerd: 30 sep 2010 18:58
Woonplaats: Terheijden
4 bedankjes


Keer terug naar Bananen, canna's, strelitzia's, heliconia's en gembers

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Majestic-12 [Bot] en 42 gasten