Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Soort hars op mijn cycas??

In deze rubriek kan je al je vragen kwijt in verband met palmvarens zoals Cycas, Dioon, Zamia, en andere palmvarens

Soort hars op mijn cycas??

Berichtdoor LisaMark op 10 jun 2018 20:31

Hallo,

Een paar dagen terug merkten wij dat er plakspul op de vloer lag. Dit kwam blijkbaar van de plant af. Op de plant zelf zijn op de onderkant van de bladeren kleine bultjes te zien. Ze zijn volgens mij eerst doorzichtig en hoe langer ze er zitten, hoe bruiner ze worden..

Iemand een idee wat dit is, hoe dit komt en hoe ik er weer vanaf kom? Alvast bedankt!!
Bijlagen
IMG-20180610-WA0007.jpg
IMG-20180610-WA0007.jpg (135.95 KiB) 6230 keer bekeken
LisaMark
 
Berichten: 1
Geregistreerd: 10 jun 2018 11:34
0 bedankjes

Re: Soort hars op mijn cycas??

Berichtdoor Ivan op 10 jun 2018 21:08

Dopluis?
Ivan
 
Berichten: 1041
Geregistreerd: 31 aug 2011 08:51
65 bedankjes

Re: Soort hars op mijn cycas??

Berichtdoor Eduard op 10 jun 2018 21:24

Dat ziet er wel naar uit, plant isoleren van eventuele andere planten en meteen schoonmaken, je kunt dat handmatig doen om met een vingernagel alle zichtbare dopjes vooruit te duwen en ze te verzamelen en in plastikzak pakken en verwijderen de rest kun je met lauw water en spons goed schoonmaken zodat er geen eitjes achterblijven, eventueel een nabehandeling geven met anti dopluis, chemisch of op natuurlijke basis. kijk goed uit of er verder niets besmet is :roll: dit is de naarste soort die je kunt hebben :fluiten:
Succes met het verwijderen.

Eduard.
2017 min. -08.1ºC --- max. 34.7ºC
2018 min. -08.6ºC --- max. 37.2ºC
2019 min. -07.0ºC --- max. 41.1ºC
2020 min. -05.0ºC --- max. 37.1ºC
2021 min. -09.1ºC --- max. 33.2ºC
2022 min. -09.0ºC --- max. 39.7ºC
Avatar gebruiker
Eduard
 
Berichten: 10517
Geregistreerd: 30 nov 2009 22:59
1041 bedankjes


Keer terug naar Palmvarens (Cycas, Dioon, Zamia, ...)

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 6 gasten