Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Pampasgras in schaduw?

In de rubriek bamboe's en grassen kan je alle vragen en tips over de verzorging van bamboe's en grassen stellen.

Re: Pampasgras in schaduw?

Berichtdoor jos944 op 17 apr 2014 11:58

YinYang schreef:En v.w.b. het pampasgras: Deze heb ik in de volle grond geplant. Bestond uit veel klei, dus heb daar in een gat van 1x1x0,5 (lxbxh) meter de klei vermengd met zand en potgrond. Is dat oké? Hoe diep gaan de wortels eigenlijk van pampasgras? En groeit het makkelijk door een worteldoek heen? Heb namelijk om het gat grind liggen. Weet ook niet of het snel erg gaat woekeren (als het überhaupt woekert) en dan door het worteldoek heen gaat.


Over het algemeen wortelt pampasgras niet zo overdreven diep. Denk tussen de 40 en 60 cm diep.
Pampasgras is pol vormend dus je hoeft niet zorgen te maken over het woekeren.
Wil je pampasgras vermeerderen moet je de kluit delen.
Met Palmen in je tuin ben je elke dag een beetje op vakantie.

Jos en Saskia tuintje
viewtopic.php?f=49&t=11940
jos944
 
Berichten: 1769
Geregistreerd: 12 mei 2012 10:32
Woonplaats: huizen
135 bedankjes

Re: Pampasgras in schaduw?

Berichtdoor YinYang op 17 apr 2014 12:00

Je bent er altijd snel bij Jos! haha :thumb_up:

Thnx! Dan staan ze denk ik prima zo! :D
YinYang
 
Berichten: 80
Geregistreerd: 22 maart 2014 15:44
0 bedankjes

Re: Pampasgras in schaduw?

Berichtdoor jos944 op 17 apr 2014 18:41

YinYang schreef:Je bent er altijd snel bij Jos! haha :thumb_up:


zegt mijn vriendin ook altijd ;-D

Pampasgras is mooi. Maar reken de eerste 2 jaar niet op die grote bloeiaren. Geef hem/haar de tijd om even energie op te bouwen.
Met Palmen in je tuin ben je elke dag een beetje op vakantie.

Jos en Saskia tuintje
viewtopic.php?f=49&t=11940
jos944
 
Berichten: 1769
Geregistreerd: 12 mei 2012 10:32
Woonplaats: huizen
135 bedankjes

Re: Pampasgras in schaduw?

Berichtdoor YinYang op 17 apr 2014 20:51

Whaha! :lol:

Ik heb de 2 pollen ook maar zo'n 40cm uit elkaar staan, met het idee dat het één grote bos wordt. Hopen dat dat over een paar jaar zo is dan! :)
YinYang
 
Berichten: 80
Geregistreerd: 22 maart 2014 15:44
0 bedankjes

Vorige

Keer terug naar Bamboe's en grassen

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten