Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

probleem ensete maurelli

Op dit forum mag je al je berichten over bananenplanten, canna's, strelitzia's en ravenala plaatsen.

probleem ensete maurelli

Berichtdoor jari op 16 apr 2014 18:57

hallo exoten liefhebbers

ik weet niet of dit een probleem is maar ik denk het wel.
mijn ensete is al enkele weken weer op hang. het eerste blad is volledig mooi open gerold
de laatste dagen merkte ik dat mijn lievelingetje scheef ging groeien, ik dacht dat dit aan de zon lag dus heb ik men plantje wat gedraaid.
vandaag wilt hij een nieuw blad vormen maar ik denk dat hij met een probleem zitten het lijkt wel alsof hij vast zit de bovenkant van de speer groeit iets open terwijl de binnen kant naar binnen gerold zit :?
is er iemand die weet wat de oorzaak is en hoe ik dit kan oplossen

ik wil men plantje namelijk niet verliezen :(
ps. het lukt me niet om foto's hier aan toe tevoegen?
alvast bedankt, groetjes jari
jari
 
Berichten: 3
Geregistreerd: 23 maart 2014 15:26
0 bedankjes

Re: probleem ensete maurelli

Berichtdoor jos944 op 16 apr 2014 19:47

knip het bovenkantje van het opgerolde blad af. Dit blad zal wel niet mooi worden.
Maar uit ervaring heb ik gemerkt dat de volgende bladeren dan wel gewoon doorkomen
Met Palmen in je tuin ben je elke dag een beetje op vakantie.

Jos en Saskia tuintje
viewtopic.php?f=49&t=11940
jos944
 
Berichten: 1769
Geregistreerd: 12 mei 2012 10:32
Woonplaats: huizen
135 bedankjes


Keer terug naar Bananen, canna's, strelitzia's, heliconia's en gembers

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 50 gasten