Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

niet bloeiende strelitsia

Op dit forum mag je al je berichten over bananenplanten, canna's, strelitzia's en ravenala plaatsen.

niet bloeiende strelitsia

Berichtdoor Jurre op 16 feb 2012 17:56

Hallo,

Twee of drie jaar geleden heb ik een strelitsia gekocht die toen in bloei was.
Nadat hij uitgebloeid was, heeft hij niet meer gebloeid. Hij staat voor een groot raam, west-noord.
Tot nu toe heb ik hem nog niet verpot maar overweeg om het te gaan doen. Hij geeft alleen nieuwe bladeren maar geen nieuwe bloemen.

Wat kan mijn plant nodig hebben?

Met vriendelijke groet,


Jurre
Jurre
 
Berichten: 2
Geregistreerd: 16 feb 2012 17:50
0 bedankjes

Re: niet bloeiende strelitsia

Berichtdoor GeL op 16 feb 2012 18:12

Staat hij altijd binnen? Een Strelitzia heeft graag een koudeperiode om de bloei te doen starten. Dus 's winters in bvb een garage overwinteren (bij positieve temperatuur). 's Zomers mag ie buiten.
Bemesting niet vergeten en af en toe verpotten als hij echt heel krap komt te zitten.
Ik denk dat hierover zelfs al een paar topics verschenen zijn.

Gr,

Michel
GeL
 
Berichten: 1708
Geregistreerd: 12 okt 2011 18:16
Woonplaats: Kortenberg
200 bedankjes

Re: niet bloeiende strelitsia

Berichtdoor Jurre op 16 feb 2012 18:28

Hallo Michel,

Hij staat altijd binnen, en tja voor een kachel die in de winter aan staat.
Ik kan hem helaas niet in een garage zetten of zo, maar wel onder een afdak. Ik zal hem een nieuwe pot geven en buitenzetten een poosje, kijken wat er gebeurt daarna.

Bedankt voor je tip
Jurre
 
Berichten: 2
Geregistreerd: 16 feb 2012 17:50
0 bedankjes

Re: niet bloeiende strelitsia

Berichtdoor Marc_S op 16 feb 2012 20:29

Die van mij staat altijd buiten totdat de eerste nachtvorst komt en dit jaar heeft hij zelfs met de eerste nachtvorst buiten gestaan met een ouse slaapzak er omheen.
En nu staat hij weer te bloeien.


Groeten

marc
Marc_S
 
Berichten: 673
Geregistreerd: 13 sep 2010 18:56
Woonplaats: Eygelshoven
66 bedankjes


Keer terug naar Bananen, canna's, strelitzia's, heliconia's en gembers

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 40 gasten

cron