Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Tinospora crispa

Op dit forum kan je met al je vragen terecht over plumeria, heliconia, brugmansia, passiflora en andere exotische bloemen en planten.

Tinospora crispa

Berichtdoor FreekB op 29 maart 2018 08:21

Goedemorgen,

Iemand bekend met deze plant. Ziet er meer uit als een soort liaan wat door de bomen groeit met lange luchtwortels die tot op de grond reiken waar ze zich dan in wortelen. De plant is uitzonderlijk bitter en dat spoel je ook niet zomaar even uit je mond als je er van gegeten hebt. De stengel wordt meestal gedroogd en tot poeder vermalen en is voor vele ziektes en aandoeningen goed. Hij heeft een grote geneeskrachtige waarde. Hij leeft bij ons in en boom voor het huis en slingert de gehele boom door. De boom zelf ondervind hier geen last van.

Leuk verhaaltje wat mijn vrouw vertelde. Als een kind niet wilde stoppen met de borstvoeding dan deden de moeders vroeger een beetje sap van de plant op de tepel en dan was het snel gedaan met sabbelen. Dit deden ze ook op een fopspeen om de kinderen het af te leren.

P1060678 (Small).JPG
P1060678 (Small).JPG (203.62 KiB) 2404 keer bekeken


P1060679 (Small).JPG
P1060679 (Small).JPG (155.41 KiB) 2404 keer bekeken


P1060677 (Small).JPG
P1060677 (Small).JPG (272.43 KiB) 2404 keer bekeken


Voor meer info: http://tropical.theferns.info/viewtropi ... ora+crispa
FreekB
 
Berichten: 34
Geregistreerd: 28 dec 2017 05:44
Woonplaats: Phimai, Thailand
3 bedankjes

Keer terug naar Exotische bloemen en planten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 10 gasten

cron