Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Pelargoniums winterhard?

Op dit forum kan je met al je vragen terecht over plumeria, heliconia, brugmansia, passiflora en andere exotische bloemen en planten.

Pelargoniums winterhard?

Berichtdoor Dennis_S op 10 jan 2013 13:53

IMG_6648 (600 x 400)ger.jpg
IMG_6648 (600 x 400)ger.jpg (83.56 KiB) 3517 keer bekeken
Net voor de eerste vorst heb ik de toppen uit een grote pol pelargonium (geranium) geknipt om te stekken. Ik dacht die vriezen toch kapot bij de -6 die ze enige weken voorspeld hadden. Maar tot op de dag van vandaag, na ettelijke vorstnachten en sneeuw zien ze er nog steeds levensvatbaar uit. Waarschijnlijk heeft de sneeuw de kou wat getemperd, maar het zou mij niet verbazen als je pelargoniums in de winter afknipt en dan afdekt met een dikke laag blad, er een goede kans is dat ze het dan overleven.
Dennis_S
 
Berichten: 2735
Geregistreerd: 21 jul 2012 14:21
Woonplaats: Rhenen
358 bedankjes

Re: Pelargoniums winterhard?

Berichtdoor GeL op 10 jan 2013 14:27

Pelargoniums kunnen -4 tot -7 graden verdragen.

Dat moet natuurlijk geen weken aan een stuk zijn. In volle grond houden ze die temperaturen langer vol dan pakweg in een plantenbak.

Gr,
Michel
GeL
 
Berichten: 1708
Geregistreerd: 12 okt 2011 18:16
Woonplaats: Kortenberg
200 bedankjes

Re: Pelargoniums winterhard?

Berichtdoor Hanselman op 10 jan 2013 14:33

Beste Dennis,

over pelargoniums vindt ik op dit moment 2 soorten die zeker winterhard zijn; Pelargonium endlicherianum en Pelargonium quercetorum,beide voorkomend vanaf Turkije,Syrie en Irak.

Van het geslacht Geranium is bijv.Geranuim endressii en Geranium sanguineum zeker de moeite waard.
Wil je meer weten over de hierboven aangegeven soorten en andere,kan ik je het boek van Roger Phillips & Martyn Rix (vaste planten) aanbevelen.

m.v.g.
Hans :mrgreen:
Hanselman
 
Berichten: 403
Geregistreerd: 07 jan 2013 23:31
Woonplaats: Heerlen
30 bedankjes

Re: Pelargoniums winterhard?

Berichtdoor Exotic Life op 12 jan 2013 20:57

Hier staan het "zomerspul" door amper vorst nog in bloei, ook vorig jaar tot aan de koudegolf in Februari bloeiende pelargoniums gehad.
Exotic Life
 
Berichten: 843
Geregistreerd: 08 mei 2009 20:06
Woonplaats: Steenbergen (West Brabant)
57 bedankjes


Keer terug naar Exotische bloemen en planten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 2 gasten

cron