Palm geknepen bladeren

Ziet jouw plant of boom er momenteel minder goed uit of heb je last van ongedierte op je planten? Stel dan hier gerust je vragen hoe je je planten weer gezond kan maken.

Re: Palm geknepen bladeren

Berichtdoor draco op 09 dec 2015 22:20

Ik heb een vergelijkbaar geval met een Cerifera. De wortels ervan verkeerden inderdaad in zeer slechte staat. Ik heb de rotte wortels verwijderd en de palm vers opgepot. Deze staat nu droog in de kas en ik wacht af.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6894
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
708 bedankjes

Re: Palm geknepen bladeren

Berichtdoor Dimi Exotisch Hofke op 10 dec 2015 08:41

Zo lang het blad groen blijft het er niet afknippen zodat deze zeer zwakke plant toch aan fotosynthese kan doen met het weinig bladgroen dat het nog heeft. Zo verplicht de palm zichzelf ook om meer wortels aan te maken want die bladeren hebben water nodig, kan hij ze niet allemaal genoeg voorzien dan laat hij bladeren afsterven en kan je die bruine bladeren wel verwijderen. Het bladgroen is ook een teken dat er nog steeds leven in de plant zit. Het geknepen blad is inderdaad het gevolg van het probleem met de wortels. Je zag maar drie gezonde wortels bij uitplant die in de loop van dit jaar wel al zullen uitgebreid zijn maar op dit 1 jaartje is de wortelkluit zeker nog niet voldoende hersteld om terug tot leven te laten komen Hitch. Laat de plant nu zeker maar met rust en bescherm deze goed tegen het gure weer en de vorst (droog en beschut !) In het voorjaar volgend jaar eens het terug lekker warm word vochtig houden en voldoende water geven. Hij heeft nog steeds te weinig wortels om zelf voldoende water uit de grond te halen, daarom het geknepen blad. Geduld hebben is de boodschap en vooral beschermen nu tegen de winter want de palm is enorm verzwakt, maar ik zie het zeker wel goed komen hoor :thumb_up:
Groeten Dimi ! ;)

Mijn Exotisch Hofke (Video's) -> Hier klikken
Avatar gebruiker
Dimi Exotisch Hofke
 
Berichten: 3848
Geregistreerd: 23 jun 2009 21:23
Woonplaats: Sint-Niklaas
396 bedankjes

Vorige

Keer terug naar Plantendokter: wie weet raad?

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast