Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Trachy F. in problemen

Ziet jouw plant of boom er momenteel minder goed uit of heb je last van ongedierte op je planten? Stel dan hier gerust je vragen hoe je je planten weer gezond kan maken.

Trachy F. in problemen

Berichtdoor Bermuda op 28 jul 2014 13:08

Klinkt als een spannend boek, maar helaas :)

Mijn trachycarpus fortunei heb ik gekocht, samen met een grotere trachy in de pot.
Heel voorzichtig uit elkaar gehaald. De grotere heb ik direct kunnen plaatsen en die doet het nu prima. De kleinere kon ik helaas niet direct in de grond zetten en heb ik een nacht in een emmer water gezet (nu baal ik er van, dat ik dat heb gedaan!).

De bladeren van de kleine trachy worden langzaamaan geel en daarna bruin.
Ook lijken de waaiers minder bladeren te hebben. De bladeren die er zijn, zijn verticaal opgekruld.

Door het scheuren van de kluit ben ik bang dat de kleine trachy wortelschade heeft opgelopen.
Daarnaast denk ik dat een nacht in een emmer water ook niet veel goeds heeft gedaan.

De trachy krijgt nu regelmatig regenwater, heel af en toe een beetje mest. Hij lijkt echter steeds verder achteruit te gaan. Ik heb besloten om de trachy wat tijd te geven om op te knappen en hem voorlopig even tijd te gunnen.

Wie heeft er tips voor me?

Aanvulling: de speer is nog redelijk groen en zit goed vast.
Bijlagen
foto 1.JPG
foto 1.JPG (150.93 KiB) 3088 keer bekeken
foto 2.JPG
foto 2.JPG (189.57 KiB) 3088 keer bekeken
foto 3.JPG
foto 3.JPG (139.16 KiB) 3088 keer bekeken
Laatst bijgewerkt door Bermuda op 28 jul 2014 13:30, in totaal 1 keer bewerkt.
Bermuda
 
Berichten: 192
Geregistreerd: 26 jul 2014 22:33
Woonplaats: Utrecht
25 bedankjes

Re: Trachy F. in problemen

Berichtdoor jaak op 28 jul 2014 13:24

misschien kan je wat beendermeel geven voor wortel stimulatie.

Groeten, Jaak
We leven allemaal onder dezelfde hemel,maar we hebben niet allemaal dezelfde horizon

viewtopic.php?f=49&t=1772#p18157------Jaak zijn tuin
Avatar gebruiker
jaak
Moderator
Moderator
 
Berichten: 1801
Geregistreerd: 28 jul 2009 13:54
Woonplaats: Temse Oost-Vlaanderen
156 bedankjes

Re: Trachy F. in problemen

Berichtdoor erna op 28 jul 2014 14:01

hallo,

:welkom: op dit forum !

Zoals je zelf al aanhaalde : ik zou hem gerust laten, en hem op het gemak laten wortelen. Het is normaal dat zo'n kleine plant een tijdje stilstaat na de aanplant. Wel zou ik hem deze winter beschermen eventueel met een paraplu, zodat hij niet doornat komt te staan.

groetjes, en nog veel succes,

Erna
erna
 
Berichten: 3305
Geregistreerd: 07 maart 2010 16:14
Woonplaats: Keiem-Diksmuide
374 bedankjes

Re: Trachy F. in problemen

Berichtdoor Bermuda op 29 jul 2014 08:10

Bedankt voor de reacties en voor het welkomheten.
Ik ga vandaag beenderenmeel geven en dan het is een kwestie van afwachten en duimen.
Bermuda
 
Berichten: 192
Geregistreerd: 26 jul 2014 22:33
Woonplaats: Utrecht
25 bedankjes


Keer terug naar Plantendokter: wie weet raad?

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 13 gasten