Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Xiaomi plantensensor

Plaats hier nieuws en tips in verband met de exotische planten hobby.

Xiaomi plantensensor

Berichtdoor Palmpadre op 01 maart 2018 21:48

Ik kwam deze sensor nog niet tegen op het forum. Zelf gebruik ik er inmiddels 8 en ze zijn echt fantastisch.
Xiaomi heeft een plantensensor gemaakt, deze communiceert met bluetooth, draait een jaar op een batterijtje en meet temperatuur, lichtinval, vochtigheid van de grond en de hoeveelheid meststoffen. Ze zijn ongeveer 13 euro (bestel ze wel in China) en het is handig om erop te letten dat je de internationale versie koopt. De data is uit te lezen met een app. Je stopt de sensor in de grond, zoekt een plant op in de database van Xiaomi (en er staat echt veel in), dan zie je in de app de gemeten waarden en zie je hoe dat zich verhoudt met de ideale waarden. Ik lees de sensoren dagelijks uit en gebruik ze vooral om te checken of ik ergens iets laat liggen, te weinig bemesting ofzo.
Bijlagen
xiaomisensor.jpg
xiaomisensor.jpg (132.45 KiB) 2337 keer bekeken
Palmpadre
 
Berichten: 29
Geregistreerd: 21 jul 2017 22:24
0 bedankjes

Keer terug naar Nieuws en tips

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 9 gasten