Verwarmde propogator

Plaats hier nieuws en tips in verband met de exotische planten hobby.

Verwarmde propogator

Berichtdoor jraukema op 05 apr 2011 20:53

Hallo allemaal, :happy_thai:

Ik vroeg mij af of iemand misschien ervaring heeft met verwarmde kweekbakken, ik heb namelijk slechte ervaringen met zaaien en wil het eens proberen met verwarming erin.

Mocht dit gelukt zijn dan wil ik ze verder op gaan kweken met een groeilamp.

Het gaat met name om palmbomen en bananen maar moet ook wel geschikt zijn voor andere tropische planten 8-)


Ik had zelf al wat gekeken en kwam op het volgende;


Verwarmde Propagator 64/50 inclusief dimmer en thermometer 64.95

Te koop bij www.Seedo.nl


Ook ben ik geinteresseerd in deze lamp;

Eco light kweekspaarlamp 125 wat 29.95

http://www.exogarden.nl/palmzaden/produ ... cts_id=839

met

Fitting en reflector 9.95

http://www.exogarden.nl/palmzaden/produ ... cts_id=841




Heeft 1 van jullie misschien ervaring met deze producten?


Mvgr,
Rene
jraukema
 
Berichten: 37
Geregistreerd: 28 jul 2010 16:12
Woonplaats: Zuidlaren (Drenthe)
2 bedankjes

Re: Verwarmde propogator

Berichtdoor amourath op 05 apr 2011 21:04

Ik heb zo'n propagator en ben daar heel tevreden over! Voor palmen en bananen is dat ideaal. Bij mij zit er een klok met timer tussen die voor temperatuursschommelingen zorgt, en is het steeds tussen de 20 en de 30 graden. Ik heb er goeie ervaringen mee maar succes bij het zaaien hangt vooral van de versheid van het zaad zélf af natuurlijk.
Professionele paardenfotografie - http://www.e-horse.be
Avatar gebruiker
amourath
 
Berichten: 2770
Geregistreerd: 14 jul 2009 09:04
Woonplaats: Waregem
112 bedankjes

Re: Verwarmde propogator

Berichtdoor jraukema op 07 apr 2011 19:10

Ik denk dat ik binnenkort dan maar ééntje bestel, misschien ook wel zo 1 die jij hebt met thermo-control. Er zijn ook wel goedkopere maar die kunnen de bodemtemperatuur niet tot 30 graden laten oplopen, deze wel omdat hij geissoleerd is.

Bananen is mij helaas nog niet gelukt te laten kiemen, maar misschien dat het hiermee gaat lukken! :D

En daarna misschien op laten groeien met een kweeklamp, spaar of led maar daar ben ik nog niet helemaal uit, ledlamp is namelijk erg duur in aanschaf(300-1000euro) en als spaarkweeklamp aardig wat goedkoper (50-150). :!:
jraukema
 
Berichten: 37
Geregistreerd: 28 jul 2010 16:12
Woonplaats: Zuidlaren (Drenthe)
2 bedankjes

Re: Verwarmde propogator

Berichtdoor palmguy op 07 apr 2011 21:34

Hallo,

ik heb vorige week een dergelijke propagator gekocht, staat uiteraard al vol maar vanzelfsprekend nog niets te zien, lijkt me een leuk hebbedindgetje.
Wat me eens te meer opvalt zijn de erg wisselende prijzen in de tuinierswereld, ik heb namelijk voor dit toestel 99 Euro betaald in de Aveve te Dendermonde, bij een andere Aveve vragen ze er blijkbaar ook zo een 65 Euro voor, dat zal wel de correcte prijs zijn.

Groeten en succes ermee
Vriendelijke groeten
Guy
palmguy
 
Berichten: 420
Geregistreerd: 23 jun 2010 13:50
Woonplaats: Moerzeke Hamme OVL
29 bedankjes

Re: Verwarmde propogator

Berichtdoor zezinho op 08 apr 2011 01:18

de prijzen in de aveve zijn (mits hier en daar een minimaal verschil) overal gelijk. Het verschil tussen een propagator van 99 euro en 65 euro zit hem in de termostaat.
(99 euro = met timer)
groeten
zezinho
Avatar gebruiker
zezinho
 
Berichten: 893
Geregistreerd: 20 okt 2010 17:24
Woonplaats: 9340 smetlede (oost-vlaanderen)
95 bedankjes


Keer terug naar Nieuws en tips

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 7 gasten