Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Cyathea boomvaren sporen gezaait, tips?

Post hier al je vragen in verband met het zaaien en stekken van exotische planten.

Cyathea boomvaren sporen gezaait, tips?

Berichtdoor Tommie36 op 19 dec 2011 21:19

Hallo,

Via TropiRo heb ik sporen van de Cyathea brownii, medullaris, dealbata en smithi verkregen. Deze heb ik over 8 Chinese bakjes verdeeld. Vierbakjes met gewone potgrond en vier met cocopeat potgrond. Vervolgens steriel gemaakt in de magnetron (10 min per bakje) en gekookt water gebruik.
Per bakje heb ik een mespunt aan sporen verdeeld.

De sporen staan in een verwarmde propagator in de schuur. Temperatuur van de propogator staat op ongeveer 22C, maar ivm met een mechanische thermostaat schommelt deze wel een beetje. Ondanks dat de propagator voor het raam staat ontvangt deze geen direct zonlicht. Ik heb een TL balk gemonteerd (coolwhite, 18 watt, 1200 lumen) om extra licht te creëren, omdat de redelijk donker is en de dakgoot een aardig stuk overhangt.

De sporen zijn ongeveer 20 november de propagator in gegaan. Tot op heden is er niets te zien, geen schimmels (goed!) maar ook nog geen reactie van de sporen (jammer :) ).

Ter illustratie staan hieronder nog de links naar twee foto's. Uiteraard zit er normaal een deksel op de propagator met van dat transparante kunststof bestaande uit cellen (+- 1cm dik)

Heef iemand nog stips aan deze opstelling, of is het vanaf nu gewoon afwachten???
Als er vorderingen zijn zal ik proberen het topic bij te werken.


Groeten,
Tommie

https://picasaweb.google.com/lh/photo/K ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Z ... directlink
Laatst bijgewerkt door Tommie36 op 20 dec 2011 14:38, in totaal 1 keer bewerkt.
Tommie36
 
Berichten: 4
Geregistreerd: 10 nov 2011 23:39
0 bedankjes

Re: Sporen gezaait, tips?

Berichtdoor Eduard op 19 dec 2011 21:37

Hoi Tommie, kwestie van geduld soms duurt het veel langer dan aangegeven, en daglicht is wel een must dat dat krijgen ze volop met dat raam zie ik toch, en de beste zaaitijd is het voorjaar dan lengen de dagen en temp. en gaat het sneller en aangezien de meeste soorten er een jaar over doen eer je zaailingen hebt zijn die ook in het voorjaar klaar om opgepot te worden, dat wordt minder als dat in het najaar of winter moet! Succes.
Gr. Eduard.
2017 min. -08.1ºC --- max. 34.7ºC
2018 min. -08.6ºC --- max. 37.2ºC
2019 min. -07.0ºC --- max. 41.1ºC
2020 min. -05.0ºC --- max. 37.1ºC
2021 min. -09.1ºC --- max. 33.2ºC
2022 min. -09.0ºC --- max. 39.7ºC
Avatar gebruiker
Eduard
 
Berichten: 10517
Geregistreerd: 30 nov 2009 22:59
1042 bedankjes

Re: Cyathea boomvaren sporen gezaait, tips?

Berichtdoor TropiRo op 23 dec 2011 17:04

Zoals Eduard aangeeft kan het langer duren vooral in de wintermaanden omdat er dan te weinig licht is.
Binnenkort zal er wel een groene waas ontstaan en die zal zich heel langzaam gaan ontwikkelen tot prothallia, als straks de dagen langer gaan worden zal je zien dat het steeds sneller zal gaan.
Nu is het een kwestie van wachten.
Boompje groot, plantertje dood.

www.myfernshop.com
Avatar gebruiker
TropiRo
 
Berichten: 2792
Geregistreerd: 29 apr 2009 11:11
Woonplaats: Amsterdam
112 bedankjes


Keer terug naar Zaaien en stekken

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 5 gasten