In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
Hier zie (zag) ik er ook geregeld een roodborstje, een merel of een ekster in zitten... En maar trekken aan die vezels, alsof ze zonder niet thuis mogen komen! Ideaal Wel (flexibel en sterk) spul natuurlijk voor een nest.
Leuke foto's moet zo'n dier ook nog maar net blijven zitten, zag er afgelopen Maandag ochtend hier een door mijn straatje rennen, maar toen ik terug kwam voor een foto was die al weg Gr. Eduard.
2017 min. -08.1ºC --- max. 34.7ºC 2018 min. -08.6ºC --- max. 37.2ºC 2019 min. -07.0ºC --- max. 41.1ºC 2020 min. -05.0ºC --- max. 37.1ºC 2021 min. -09.1ºC --- max. 33.2ºC 2022 min. -09.0ºC --- max. 39.7ºC
Ik had vroeger een moeras met veenmos, dat was ook altijd erg populair nestmateriaal voor vogels. In mijn nieuwe moeras wil het veenmos nog niet aanslaan maar ik heb hier een merel bij gebrek aan beter balletjes veen /turf mee zien nemen.