Ik ben nieuw hier dus gelijk maar even voorstellen.
Fenerbahçe van het voetbal ja

39 jaar, woonachtig in Arnhem en absoluut NOG geen groene vingers.
Maar genoeg info te vinden hier, dus dat komt vast goed terzijne tijd.
Na de afgelopen jaren naar buxus, coniferen en andere saaie vormsnoei i.c.m witte bloeiende planten te hebben gekeken vond ik het wel eens tijd voor wat anders.
Dus ergens vorig jaar een bak achterin de tuin gemetseld met de bedoeling daar een mooie olijf in te plaatsen.
Uiteindelijk met een trachycarpus fortunei teruggekomen.
Palm staat nu een maand of 10, en is onbeschermd de winter doorgekomen.
Wel 5 bladen moeten verwijderen die door de sneeuw waren doorgezakt en uiteindelijk bruin geworden waren.
Ik ben een maand terug gestart met het geven van koemestkorrel en voeding.
Nogal gele bladeren na mijn idee.
Van de kweker 18-11-18 universol meegekregen maar ik zie niet echt verschil.
Zal vast komen omdat ik ongeduldig ben, ik lijd aan het NU syndroom

Afgelopen periode begonnen met het aanleggen van een nieuw pad d.m.v een mal en wit cement.
Na nog het één en ander te hebben aangepast begon het toch te knagen om een wat meer mediterrane look te creëren wat betreft de beplanting.
Die saaie bol en spiraalvormige zooi raakte ik wel op uitgekeken.
Dus maar begonnen met 2 kumquats, 2 Citroenen, 2 witte enkelbloemige Oleanders, een Chamearops Humilis en een Lemon rosso (wat volgens mij gewoon een fout label was, heb er eenje doormidden gesneden en het lijkt meer op een sinaappel, maar ik kom net kijken en ken net een viooltje van eikenboom onderscheiden, dus het zou ook kunnen dat het wel een Lemon R. is)
Van de week ging ik even bij de plaatselijke perkplanten kwekerij kijken op zoek na wat gekleurd spul.
Wat overigens een helemaal nieuw voor me is, want ik was al die jaren zowel binnenshuis als buitenshuis allergisch voor kleur.
Alles wat niet wit of crèmekleurig was vond ik per definitie lelijk.
Toch maar de stoute schoenen aangetrokken en na de kwekerij gereden om wat gekleurd perkgoed te halen.
Daar aangekomen zie ik dat het aanbod vergeleken met voorgaande jaren miniem was.
Reden, einde kwekerij.
Bijkimend voordeel ivm het stopzetten van de algehele kwekerij gelde op alles 50% korting.
Ze hadden daar wat Trachy's staan, niet de mooiste maar ondanks de dunne stammen kon ik t niet laten om er 2 mee te nemen.
Waren namelijk nagenoeg gratis 'a 55,- en 45,- p.st.
Stamhoogte 145 en 135 cm.
Ik heb nog even getwijfeld, stond namelijk nog wel een mooi dik exemplaar voor 225,- waar nog 50% af zou gaan.
Maar uiteindelijk voor de 9 tientjes de gok genomen en deze maar meegenomen.
Ik heb ze nog niet uit de pot gehaald en heb dus ook geen idee of het überhaupt wel wat is.
Ik zal van de week is even kijken.
Ik weet nog niet waar ik ze ga plaatsen.
Hoogstwaarschijnlijk in de grote halfronde gemetselde bak rechts op de foto.
Deze word leeggehaald en opnieuw beplant.
Plan is om daar een grote olijf, een brahea armata of yucca rostrata, plus de 2 fortunei's in te zetten.
Ik heb ff tussen jullie foto's lopen speuren.
Echt geweldig mooie tuinen heb ik hier gezien
Dus bij deze ook maar een paar fotootjes.
Bij lange na nog niet naar wens, maar stapje voor stapje wil ik een leuk zuid europees tuintje verkrijgen.
Helaas is de ruimte beperkt in een rijtjeswoning.
Totdat ik de lotto goed heb zal ik het hier maar even mee moeten doen.











