Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Calochlaena dubia (oude benaming Culcita dubia)

In deze rubriek kan je al je vragen posten over boomvarens zoals Dicksonia, Cyathea, Cibotium, ... en andere varens.

Calochlaena dubia (oude benaming Culcita dubia)

Berichtdoor Hitch op 12 feb 2013 11:31

Ik heb vorig jaar 2 grondvarentjes overgenomen van een verzamelaar die zijn kollectie varens van de hand deed. De moederplant was afgestorven omdat zij een flinke dosis vorst over zich had gehad door een elektriciteitspanne tijdens afwezigheid van de toenmalige eigenaar maar er waren 2 nieuwe plantjes terug opgekomen. Hij wist echter de juiste naam van deze varensoort niet meer en dus zette ik ze indertijd op Cemunnos ter identificatie. Er werd me toen verzekerd dat het om de Calochlaena dubia ging wat ik dan ook aannam.
Nu heb ik vandaag toch eens wat nader gezocht op het net wat deze plant betrefd en ik begin me daar nu toch meer en meer vragen bij te stellen want er kloppen een paar dingen niet.
Eerst en vooral zou de Calochlaena dubia uit Australie/Tasmanie komen en ten tweede zou deze zich vermenigvuldigen dmv kruipende rhizomen. Mijn planten komen uit Chiang mai (N.-Thailand) en zijn dus voortgekomen uit sporen en niet uit rhizomen. Volgens mij heb ik dus wat anders.
Plantjes zijn nog erg klein (net 2 jaar nu) en ik denk dat een foto ervan op deze leeftijd niet veel zegt maar ik zal er één van de komende dagen toch eentje maken en misschien doen mijn 2 gegeven aanwijzingen wel een belletje rinkelen bij iemand. Ik hoop er althans op want ik heb er een hekel aan om niet te weten welke planten ik heb.
Hitch
 
Berichten: 2814
Geregistreerd: 21 apr 2012 09:44
Woonplaats: Baal (België)
157 bedankjes

Keer terug naar Boomvarens en varens

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 7 gasten