Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Ludisia discolor

Als je vragen of berichten hebt over orchideeën mag je ze in deze rubriek plaatsen.

Ludisia discolor

Berichtdoor draco op 05 aug 2021 11:01

Ik heb de bloei van deze orchidee blijkbaar nog niet helemaal onder controle. In de winter wanneer deze aardorchidee meestal bloeit kreeg de plant een bloem en nu bloeien er 2 takken. Gisteren zag ik bij Intratuin een andere 'juweel' orchidee - Anoectochilus sp. In mijn ervaring is die moeilijker te houden? Onder een glazen stolp zal dat misschien beter gaan.
Bijlagen
Ludisia discolor.jpeg
Ludisia discolor.jpeg (188.13 KiB) 2170 keer bekeken
DSCN4897.jpeg
DSCN4897.jpeg (248.62 KiB) 2170 keer bekeken
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6938
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
720 bedankjes

Re: Ludisia discolor

Berichtdoor PeterHoofddorp op 05 aug 2021 20:05

Grappige plantjes hoor. Er zijn een aantal verschillende soorten in verschillende kleuren.
Luchtig, hoge luchtvochtigheid, en gematigd warm en ze gaan snel .
Avatar gebruiker
PeterHoofddorp
 
Berichten: 1022
Geregistreerd: 04 apr 2021 18:45
Woonplaats: Hoofddorp
117 bedankjes


Keer terug naar Orchideeën

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten

cron