In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
Al een aantal jaren zat ik aan te hikken tegen het feit dat mijn Howea mijn woonkeuken uitgroeide. De bladeren zaten shocking klem in de dakopbouw. Vraag doemt dan op, waar ga je er mee naar toe. Ik wilde hem niet kwijt, zocht eigenlijk een nieuw onderdak waarbij de palm mijn eigendom bleef en waar ik hem zelf kon blijven verzorgen. Uiteindelijk vond ik een handel in bouwmaterialen die een mooie en hoge verkoopruimte hadden en de eigenaar daarvan zag het wel zitten. Het transport was nog even een dingetje, want de palm was in de gefabriceerde transporthoes vijf meter hoog/lang. Met wat moeite heb ik hem toch in mijn Mondeo gekregen en hij staat er nu veel mooier bij dan bij mij in de keuken!
Bijlagen
howeawinterstalling2klein.jpg (355.92 KiB) 5637 keer bekeken