Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Pistacia vera - Pistache kweken

Heb je vragen over het kweken van exotische vruchten zoals citrus, kiwi, avocado, kumquat of andere vruchten? Stel ze dan gerust op dit forum.

Pistacia vera - Pistache kweken

Berichtdoor Exotengek op 17 feb 2013 16:25

Hallo,

Vrijdag van GeL 10zaden gekregen waarvoor dank!
Nu komt het op het kweken neer, volgens GeL geen gemakkelijke, Ah ja daar kom ik wel door.

Hoe is het kweken van deze noot? moet ik de noot eerst weken en dan in de grond of kan deze meteen de grond in?

Kunnen aan deze Boom vruchten groeien? of is dat alleen mogelijk in een verwarmde kas?

Ik hoor het graag!

Gr, Jowell(Jowell134).
Exotengek
 
Berichten: 493
Geregistreerd: 23 sep 2012 17:50
Woonplaats: Utrecht - Overvecht / Eindhoven.
11 bedankjes

Re: Pistacia vera - Pistache kweken

Berichtdoor GeL op 18 feb 2013 18:54

Hi Jowell,

Hier vind je al een zeer goede kweekhandleiding!

http://www.ehow.com/how_7488630_start-p ... -seed.html

andere methode:

http://www.ehow.com/how_7020480_grow-pi ... -seed.html

Ik ga 50% van mijn zaden zo zaaien en 50% op een andere wijze, nl., in licht vochtige ontsmette grond in de koelkast voor een maand of zo en daarna bij kamertemperatuur.
Deze zaden ga ik niet voorweken zoals in de meeste handleidingen, ik vind ze nogal zacht van textuur en heb schrik dat ze weeral gaan rotten zoals tijdens de vorige pogingen.

Veel succes!

Gr,
Michel
GeL
 
Berichten: 1708
Geregistreerd: 12 okt 2011 18:16
Woonplaats: Kortenberg
200 bedankjes

Re: Pistacia vera - Pistache kweken

Berichtdoor Exotengek op 28 feb 2013 02:12

De zaden liggen immers al een tijdtje in de koelkast!
In april mogen ze de grond in!
Exotengek
 
Berichten: 493
Geregistreerd: 23 sep 2012 17:50
Woonplaats: Utrecht - Overvecht / Eindhoven.
11 bedankjes


Keer terug naar Exotische vruchten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 3 gasten

cron