Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

akebia

Heb je vragen over het kweken van exotische vruchten zoals citrus, kiwi, avocado, kumquat of andere vruchten? Stel ze dan gerust op dit forum.

akebia

Berichtdoor homer op 01 feb 2016 13:54

Liep net door de tuin en zag mijn Akebia(de rode en de witte) al in bloei staan! ongeveer 3 maanden te vroeg. De knoppen waren in dec al zichtbaar maar had niet gedacht dat de bloemen al zouden bloeien
homer
 
Berichten: 260
Geregistreerd: 04 feb 2013 16:40
Woonplaats: rotterdam
24 bedankjes

Re: akebia

Berichtdoor Bermuda op 01 feb 2016 23:33

Ik zit eraan te denken om ook eentje in het voorjaar aan te schaffen. Kun je mij vertellen of je deze plant moet begeleiden langs een muur, of is het een zelfwindende plant?
En foto's zijn natuurlijk altijd leuk :fluiten:
Bermuda
 
Berichten: 192
Geregistreerd: 26 jul 2014 22:33
Woonplaats: Utrecht
25 bedankjes

Re: akebia

Berichtdoor draco op 02 feb 2016 01:41

Bermuda schreef:Ik zit eraan te denken om ook eentje in het voorjaar aan te schaffen. Kun je mij vertellen of je deze plant moet begeleiden langs een muur, of is het een zelfwindende plant?
En foto's zijn natuurlijk altijd leuk :fluiten:


Het is een(zelfwindende) slingerplant die niet aan de muur hecht, dus moet je er een hekwerk tegen bevestigen van hout, bamboe, draad of (beton)ijzer.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6938
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
720 bedankjes

Re: akebia

Berichtdoor Bermuda op 02 feb 2016 22:28

Top, ik weet voldoende! Dat het voorjaar maar snel mag komen :mrgreen:
Bermuda
 
Berichten: 192
Geregistreerd: 26 jul 2014 22:33
Woonplaats: Utrecht
25 bedankjes


Keer terug naar Exotische vruchten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 8 gasten