phoenix canariensis

Post hier al je vragen over je winterharde en niet winterharde palmbomen.

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor Dimi Exotisch Hofke op 27 okt 2012 03:09

Hey Toro, die priezen had ik gekocht op een Nederlandse webshop. Gewoon de mooiste en niet te dure gezocht en die genomen, op die randaarding had ik totaal niet gelet maar vond het achteraf wel mooier en handiger en was dus blij met mijn keuze. Nu weet ik dus dat dat iets niet-Belgisch is (grappig)
Als je het echt wil weten dan wil ik het wel voor je opzoeken waar ik die juist gekocht had en welke en zo hoor...

Bedankt voor je aanbod van de canna's :thumb_up: Ziet er prachtig uit ! Maar als je even naar mijn tuin gaat kijken (zie link in handtekening) dan weet je dat ik daar niet veel plaats meer voor heb, anders heel graag hoor ! :thai: Laat je die canna's gewoon zitten in de grond ? Ziet er echt wel de moeite uit bij jullie hoor, misschien dat ik volgend jaar wel eens een keer langs kom om alles te bezichtigen ?!
Groeten Dimi ! ;)

Mijn Exotisch Hofke (Video's) -> Hier klikken
Avatar gebruiker
Dimi Exotisch Hofke
 
Berichten: 3848
Geregistreerd: 23 jun 2009 21:23
Woonplaats: Sint-Niklaas
396 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor toro op 27 okt 2012 18:40

Allez , heb nog wat aan de kas gewerkt en is nu helemaal klaar.(nog 4 kleine lattjes tegne plastiek en klaar dan ;
Hopelijk zal het zijn vruchten afwerpen na de winter ?
Het is toch wel een grote klus.
Heb er een grote deur in gemaakt van 1m25 hoog en 80 breet,kan het goed verluchten dan.!nog verder beetje het papier afdoen en klaar;
Deur komt van een verkiezings plaat ,heb er toch maar de foto's er van af getrokken,zo dient de plaat toch nog voor iets ,Ha Ha Ha.
Nu nog de electra doen en dan is alles klaar;
Heb nog een klein ventilaterje gevonden uit een oude damkap,die ga ik boven aan in de kas monteren en iets wat tegen het dak richten;
Zo een meter van het dak en boven de deur . Als ik dan de deur open zet en ik laat dan het ventilatertje even draaien dan heb je een goed luchtverplaatsing .Volgende week een hetelucht blazertje gaan halen en dan ben ik helemaal klaar .Heb nog wat foto's geplaats hoe het er nu eigenlijk bij staat als het af is ;
Bijlagen
IMG_4549.JPG
IMG_4549.JPG (218.13 KiB) 3281 keer bekeken
IMG_4552.JPG
IMG_4552.JPG (235.79 KiB) 3281 keer bekeken
IMG_4553.JPG
IMG_4553.JPG (239.08 KiB) 3281 keer bekeken
IMG_4556.JPG
IMG_4556.JPG (296.92 KiB) 3281 keer bekeken
IMG_4555.JPG
IMG_4555.JPG (237.5 KiB) 3281 keer bekeken
IMG_4562.JPG
IMG_4562.JPG (180.77 KiB) 3281 keer bekeken
Laatst bijgewerkt door toro op 27 okt 2012 18:53, in totaal 2 keer bewerkt.
toro
 
Berichten: 77
Geregistreerd: 05 apr 2012 08:45
3 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor Itrme op 27 okt 2012 18:49

Zo, dat is een best bouwwerk. Is het makkelijk af te breken na de winter? En hoe heb je het verankerd?
Avatar gebruiker
Itrme
 
Berichten: 1031
Geregistreerd: 28 sep 2011 17:32
70 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor toro op 27 okt 2012 18:57

Staat met de palen in de grond ,en dat ding weegt ook eneorm veel
dus kan nooit weg .
Voor het afbreken heb ik daar wel rekening mee gehouden natuurlijk
alles is nu op maat gezaagd en ge nummerd!! dus enkel los vijzen en klaar
Volgend jaar dan maar enkel in elkaar vijzen.
heb het nu ook iets te groot gemaakt ,met de bedoeling toch een paar jaar er mee te kunnen doen
greetz
toro
 
Berichten: 77
Geregistreerd: 05 apr 2012 08:45
3 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor hexina op 27 okt 2012 20:02

Ziet er goed uit.

Ik heb mijn phoenix voor vannacht bij elkaar gebonden, voorzien van lichtslang om de pot en in het tentje. Daarom heen staan nog meer potten en zaailingen waar de lichtslang tussen de potten heen doorloopt. Voor vannacht moet dat echt voldoende zijn. Na dit weekend zouden we snacht weer tempraturen rond 5 graden boven nul. De trachys staan gewoon onbeschermd.
Mocht het ook echt overdag gaan vriezen dan haal ik kwetsbare planten naar binnen op een koele zolder of garage en gaan de trachys de garage in.

De ensete ventricosum maurelli en de dwarf cavendish staan sinds vanmiddag in de garage en die blijven daar staan voorlopig.
"Een dwaas ziet niet dezelfde (palm)boom als een wijze."
Avatar gebruiker
hexina
 
Berichten: 1445
Geregistreerd: 21 apr 2011 13:57
Woonplaats: Heerlen
67 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor stefan78 op 28 okt 2012 06:38

Amai, Toro. RESPECT, man!

Vraagje aan de specialisten: ik heb deze lente een phoenix aangeplant in de tuin, maar hij is nog niet beschermd. Ik woon in Haspengouw (Zuid-Limburg, BE) en het zou hier vannacht -5° vriezen. Ga ik nu schade hebben, denken jullie? Of kan een phoenix wel eenmalig -5° aan?
stefan78
 
Berichten: 184
Geregistreerd: 03 jan 2012 01:20
Woonplaats: Kortessem (BE Limburg)
10 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor ick op 28 okt 2012 14:10

@ Toro,
Zo, da's een flink bouwwerk, zeg! Maar is het niet een beetje vroeg in het seizoen om 'm al helemaal in te pakken? Ik wacht altijd tot het serieus (overdag) gaat vriezen om te voorkomen dat er teveel vocht bij de palm komt. Inmiddels ben ik al wel bezig gegaan met het bouwen van een afdak (hoewel dat op zijn vroegst pas eind deze week klaar zal zijn). En dat gaat al jaren goed met de Phoenix canariensis die hier in de tuin staat. Misschien is het bij jou kouder, hoor, dat zou kunnen. Ik woon midden in de stad en heb een klein beschut tuintje waar de wind niet echt bij komt en de muren relatief warm zijn.

@Stefan,
Het ligt er aan hoe groot je Phoenix is en hoe nat die staat, maar mijn exemplaar trotseert dat soort temperaturen wel, als die tenminste overdag gecompenseerd worden met positieve temperaturen... Een nachtvorstje trekt de grond niet in.

groet, rick
ick
 
Berichten: 714
Geregistreerd: 01 sep 2010 15:34
Woonplaats: NL-Utrecht
71 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor toro op 28 okt 2012 15:11

hoi ik woon in de kempen ,is er altijd erg koud.
en woon ook in een openvlakte,daarmee beter op tijd beschermen;
deur blijft wel open staan voor de condentie
en heb dan ook geen zin om te moeten beginnen als het erg koud word ha ha kan er niet goed tegen .

greetz
toro
 
Berichten: 77
Geregistreerd: 05 apr 2012 08:45
3 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor toro op 28 okt 2012 19:52

Zag in de voormiddag toch dat er condens tegen de binnen kant van de folie was
heb dan de deur laten openstaan
Hoop maar dat ik daar geen probleem mee zal hebben
de vloer is beton dus daar kan het niet doorkomen ,wel via de bloembak die is open (dus volle grond)
iemand een tip ,moest ik er toch last van krijgen?!!
Greetz toro
toro
 
Berichten: 77
Geregistreerd: 05 apr 2012 08:45
3 bedankjes

Re: phoenix canariensis

Berichtdoor Dennis_S op 28 okt 2012 20:51

Met deze temps gaat je Phoenix gewoon door met verdampen. Daar komt het meeste vocht van. Gewoon lekker open laten staan.
Dennis_S
 
Berichten: 2689
Geregistreerd: 21 jul 2012 14:21
Woonplaats: Rhenen
348 bedankjes

Vorige
Volgende

Keer terug naar Winterharde en niet-winterharde palmbomen

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 10 gasten